Koltuk Kumaşlarını Evde Kaplama


Koltuk Kumaşlarını Evde Kaplama

Koltukları eskiyen arkadaşım kaplatma işlemi astarı yüzünden pahalı geldiği içinde yaptıramadı ve çok üzüldü ve kolları sıvayıp işe koyuldu. Aşağıdaki görselde bulunan salon sadece bir hamarat hanımın elinden geçerek bu hale geldi önceden kahverengi olan bu oda şimdi rengarenk. En fazla atarım zaten eskidi sözüyle yola çıkıp şimdi iyi ki yapmışım diyor 🙂 İnanılmaz bir değişim olan salon takımı için gerekli malzemeler,kumaş,boya,fırça,silikon tabancası. Evde dikiş makinesi dahi olmayan bu arkadaşım silikon tabancası yardımıyla kumaşları kendi kesip biçip yapıştırdı ve çok da sağlam görünüyordu.

Bu işlemi yapmayı düşünüyorsanız kumaş pazarı gibi yerlerden kumaş bulup işlemi ucuza getirebilirsiniz. Sehpaları çok eskiyen ev hanımı dayanamayıp onları da kaplamış.

Koltuklarınızı kaplatmadan önce bir kez daha düşünü iskeleti iyi mi değecek mi çünkü şimdi koltuk takımı parasına geliyor bu işlem. Vitrin ve koltukların deri kısımları boyamadır. Su bazlı boyalar ile her yeri boyayabilirsiniz. Siz sadelikten yanayım diyorsanız sade renkler seçebilirsiniz.

İşlem yaparken fotoğraf çekmediği için bitmiş halini verebiliyoruz maalesef daha önceki halini görenler inanmıyorlar kapladığına . Bu işlem için biraz cesaret ve sabır gerekli. Eğer bu işlemi yapma kararı verdiyseniz bize fotoğraf atıp danışabilirsiniz. Salonunuza stencil ya da çıta gibi uygulamalar düşünüyorsanız yine sitemizde konularını bulabilirsiniz.

Etiketler:

Koltuk Kumaşlarını Evde Kaplama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. küçük esnaf dedi ki:

    siz kadınlar her şeyi evinizde yaparsanız, küçük esnaf nasıl para kazanacak?i
    vicdansızlık etmeyin biraz da küçük esnafı düşünün…

Sayfa başına git