Kolay Mobilya Boyama

Kolay Mobilya Boyama
26 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 277 kez okundu.

İlkbahar ayları gelince temizlik boya ve badana işleri de beraber gelir. Şimdi ise kış aylarında bile boya yapılabiliniyor nedeni ise boyaların artık kokusuz olması. Hatta kış aylarında genellikle evde durduğumuz için boya işlerini kışın yapmak daha mantıklı. Kış boya işlerini bitirip yazın da kolay bir temizlik ile ağır bir yükten kurtulabiliriz.

Mobilya boyama kararı aldıysanız ve hiç tecrübeniz yoksa bu sayfayı tamamen okuyarak işi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz. Kolay mobilya boyama işlemi için kağıt bant , ince fırça ve parmak rulo yeterli. Kağıt bant ile boyanın değmemesi gereken yerlerin kenarlarını dikkatlice kaplayarak işe başlıyoruz. Örneğin ; kapı boyayacaksanız kulp kısmının kenarlarını ve cam varsa cam kenarlarını bantlayıp boyama yaparsanız silmek ile uğraşmazsınız.

Boyama işlemine geçtiğinizde ilk olarak astar kat atmalısınız ve sırf astar için satılan astar boyaları tavsiye ederim. Astar boya yoksa su bazlı boyanızı çok az sulandırarak ilk katı atabilirsiniz. İlk kat yoğun atılırsa diğer katlar güzel olmaz. Parmak rulo fırçadan daha kolay boyama sağlar ve iz bırakmaz.

Bu da ilginizi çekebilir  Duvardaki buğu ve Rutubet izlerini Temizleme

Vernikli bir ahşap boyayacaksanız öncelikle zımpara yapmalısınız. Zımpara yapılmadan boyanan vernikli mobilyalar boya tutmayabilir.

Aşağıdaki görselde bulunan mobilyalar acemi kişiler tarafından boyanmıştır .

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Evde Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde evde koltuk kaplama, koltuk nasıl kaplanır ve köşe koltuk kaplama hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git