Kokulu Taş Yapımı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Yeni yıl hediyesi ne alsam diye düşünme derdi beni de gerdi bu aralar. Ben de bir çok hediye almayı düşündüğüm ve evin maddi durumunu da unutmamam gerektiğini kendime hep hatırlattığım için evde ve el yapımı bir şeyler yapmaya karar verirken kokulu taş yapımı ilgimi çekti.

Kokulu taş yapımı çok basit ve maliyeti de çok uygun olduğu için sevdiklerinize bir sürü hediye yapabilirsiniz. Harf taş yapımı için malzemeler (ya da dekoratif her türlü taş da diyebilirim ) ; kokulu taş tozu,içme suyu,esans,karıştırma kabı,kaşık,ölçek ve silikon kalıp.

Evinizde önceden silikon kalıp var ise hiç başka almanıza gerek yok ben silikon kalıpları kek kurabiye yapımı için aldım ama pek de uygun çıkmayınca kenarda durdular demek ki şimdi kullanma zamanı.

Karıştırma kabına 2 ölçek taş tozu koyduysak bir ölçek su koymalısınız. Hassas teraziniz varsa 100 gram toza 35 gram su koyarsanız tam tarifi budur. İyice karıştırdıktan sonra kalıplara karışımı dökün ve tam doldurmaya dikkat edin ve iki üç kere kalıba vurun ki tam otursun. Kabarcıklanma önlemek için kalıbın üzerine iki fısfıs kolonya sıkın ve kurumaya bırakın.

Kalıplardaki karışım iyice kuruduktan sonra çerçevenin kenarlarını açtırarak kokulu taşı çıkarabilirsiniz. Soru ya da görüşleriniz için yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git