kokulu taş pano yapımı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Yapımı çok basit olan kokulu taş ile süsleme işlemi son zamanlarda çocuk odaları dekorasyonu için vazgeçilmez parçalardan biri olunca ben de kendi emeğimizle nasıl yapabiliriz ,  harcayacağımız para miktarı en az ne nasıl olur gibi sorulara yanıt bulabilmek için araştırma yaptım.

kokulu taş anahtarlık pano yapımı

Çocuk odalarına yapılan panolar haricinde anahtarlık modelleri de çok sevilince bu konuya da değinmek istedim. Öncelikle bu pano için özel olarak satılan tablolardan almanız gerekli. Eğer elinizde daha önceden kalma anahtarlık varsa boyayarak ya da üzerindeki cisimleri çıkararak pano masrafından kurtulabilirsiniz. Panonun bitmiş halini yüz tl civarında satıyorlar ve ham pano ise on iki tl panoyu ve kalıpları alıp sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz. Özellikle doğum günü ya da doğum hediyesi olarak verilebilecek en güzel hediyelerden biri olduğu için ben de yapmayı düşünüyorum.

kokulu taş pano kalıpları

Kokulu taş pano kalıpları için süs malzemesi ya da hobi malzemeleri satan dükkanları dolaşarak bulabilirsiniz Eğer çevrenizde bu tarz dükkanlar yoksa da internetten alabilirsiniz. Kokulu taş kalıpları dört tlden başlayan fiyatlarla satılıyor dilerseniz sünnet ya da düğün gibi özel günler için de hediyelik olarak yapabilirsiniz. Maliyeti de çok düşük olan sevimli bir hediye yapmış olursunuz. Kokulu taş yapımı için videoyu izlemeniz yeterli.

Videoda da görüldüğü üzere kokulu taş yapımı çok basit bir uygulama ve yapımı çok zevkli olduğu için tavsiye ederim ben de oğlumun doğum günü için yarın malzemeleri alıp yapmayı düşünüyorum. Yaptıktan sonra da sizlerle paylaşacağım. Eğer siz daha önce bu tarz uygulamalar yaptıysanız bizimle paylaşabilirsiniz. Renkli yapmak için kokulu taş boyası almayı unutmayın eğer evinizde silikonlu kek kalıplarından varsa kalıp almanıza gerek kalmayabilir.

Kolay gelsin.

Etiketler:

kokulu taş pano yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Cafer Duman dedi ki:

    Çok yakında oğlumuzun doğum günü var, Misafirlere kokulu taş hediyesi vermeyi düşünüyoruz. 10 tane kokulu taş satın almıştık. 10 Tane için değmez düşüncesindeydim ama 10 tane parasına kendimiz evde üretseydik 100 kişiye kokulu taş dağıtabilirdik. Kalanıda evde bir kaç noktaya bırakıp eve hoş bir koku salgılardı…

    Yanlız benim kafama şöyle bir durum takıldı. Kokulu taş insan sağlığına etki eden kötü bir yanı var mı?

    1. paspas dedi ki:

      Vazgeçemediğimiz yumuşatıcılar da dahil olmak üzere kokular da elbet sağlığa zararlı bir durum olabilir ben gül esansı aldım mesela çok yoğun olmasın diye az damlatırsanız zararlı olacağını düşünmüyorum. İyi günler dilerim.

Sayfa başına git