Klozet Boyama İşlemi


Klozet Boyama İşlemi

Banyosunu değiştirmek isteyen hanımlar genellikle banyo dolabını boyamakla başlayıp daha sonrasında,havlupan,duşakabin,fayans,stronpiyer hatta klozeti bile boyuyor. Yeni klozetler genellikle renkli ve pahalılar bu yüzden de işini bilen hanımlar da boyama uygulamasını seçiyor.

Klozet boyama işlemi çok zor bir uygulama değil ve genel olarak seçilen renkler ise altın rengi ve siyah ya da ikisini bir kullanıyorlar. Boyama işlemi için ilk olarak astar kat atıyoruz ve bir gün bekletiyoruz boyayı 3/2 oranında sulandırmamız gerekiyor. İkinci katta ise 3/1 oranında boyayı sulandırmalıyız ve yine bir gün bekletmeliyiz.

Klozet boyama yaparken renk uyumuna dikkat edin!

Klozet rengini seçerken, dikkat etmeniz gereken hususların en başında Klozetin ve banyo dekorasyonun birbirine yakışması gerekmektedir, Ne kadar güzel boyarsanız boyayın uyumsuz renklerde olursa yaptığınız boya kendini göstermeyecektir. Renk seçimini yaparken fayanslar, mutfak dolapları ve duş kabininizin renklerine uyumlu olduğunda çok daha etkili olacaktır.

Boya markası rich ,cadence gibi su bazlı ürünler tercih ediliyor eğer yakınınızda hobi market yoksa nalbura uğrayıp danışabilirsiniz. Boyama işleminiz bittikten sonra vernik atıp iki gün bekleyiniz.

Aşağıda bulunan görsellerden kendinize örnekler alabilirsiniz.

Resimdeki boyanmış klozet ve banyo dekorunun gerek renk uyumu gerekse boyama işçiliği kalitesi sayesinde küçük bir banyo bile göze alıcı bir görünüm alabilir.

Etiketler:

Klozet Boyama İşlemi Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Neseirmak birinci dedi ki:

  Buyuleyici olmus valla

 2. Mukadder Karasu dedi ki:

  Altın rengi olan herşeyi beğenebilirim. Emeğinize sağlık💖

 3. nevra akyıldız dedi ki:

  klozetin içini de boyayabilir miyiz?

  1. paspas dedi ki:

   hayır

 4. Muhammet dedi ki:

  Çok saçma hiç hijyenik değil. Mıçıcağınız yerin dışıda olsa çok saçma. Çamaşır suyu yediği an boya atar

Sayfa başına git