Kız çocuk odasına Stencil Seçimleri


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Stencil duvar kağıdı önerilmeyen beton duvarlar için daha çok tercih ediliyor. Yatak odasına,mutfağa,balkona, fayanslara ve daha bir çok yere stencil yapılıyor. Her yerde ayrı güzel ayrı şık duran bu şablonlar hem uygun fiyata satılıyor hem de özenle yapıldığını harika bir çalışma çıkıyor ortaya. Çocuk odalarına artık duvar kağıdı yerine boyama daha çok tercih ediliyor nedeni ise ; duvar kağıdı çocuklar açısından yırtabildikleri için ve kullanımı zor olduğu için artık tercih edilmiyor.

Kız çocuk odası duvarını süslemek için çok güzel stencil örnekleri buldum. Bazıları uygulanmış bazıları uygulanmamış çünkü daha çok yeniler . Siz de duvar kağıdı yerine stencil yapmak istiyorsanız aşağıdaki görsellere bakarak fikir edinebilirsiniz. Stencil uygulaması bir beceri beklemeyen sadece özen ve sabır bekleyen bir uygulama bu yüzden herkes yapabilir. Ben yapamam demeyin sadece talimatları dikkatle okuyun ardından işleme başlayabilirsiniz.

Çocuk odasına stencil çeşitleri

Çocuk odasına stencil seçerken yıldızlı,kalpli,ayıcıklı ne çeşit severseniz kendinize göre seçim yapabilirsiniz. Stencil işlemini duvarı boyadıktan sonra yapmalısınız. Öncelikle duvarınızı istediğiniz mat bir boya ile boyayın daha sonra şablon işlemine geçiniz. Şablon için dilerseniz stencil yapıştırıcısı alarak dilerseniz de kağıt bant ile yapıştırarak yapabilirsiniz.

İşleminizi dikkatli şekilde ve şablonu yaptığınız diğer şablon ile tam hizada yapmalısınız yoksa işleminiz yamuk yumuk gözükebilir. Cama stencil yapmayı düşünüyorsanız camın tersinden yapmalısınız yoksa boyanız çıkar.

Duvar kağıtları  özellikle üç boyutlu olanlar odayı güzel gösterebiliyor maalesef çocuk için kullanımı zor oluyor hem de fiyat olarak stencildan daha pahalıya geliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git