Kız Çocuk Odalarına Muhteşem Dekorasyon Fikirleri


Doğum anından itibaren evlatlarımıza bir oda ayırmaya çalışırız evimiz de ya da önceden odaları hazırdır sadece içine eşya almamışızdır. Hamilelik itibariyle yani cinsiyet öğrendikten sonra hızla ihtiyaç listesini hazırlar ve alışveriş yapmaya başlarız .Ben olsam  kızımız olacağını öğrendikten sonra pembe renginden sıkılmış bir bayan olarak ben olsam renkli bir oda tercih ederdim ve her şeyi bebeğe yönelik olarak almazdım çünkü çok çabuk büyüyorlar ve ilk bebek anneleri bazen fuzuli alışveriş yapabiliyor. Bu sayfada kız çocuk odalarına dekorasyon fikirleri araştırması yapıp sizlerle paylaşmak istedim.

Kız Çocuk Odalarına Muhteşem Dekorasyon Fikirleri

Kızınız bebek iken ihtiyaçları mama,bez ,şampuan ya da kıyafet iken büyüdükçe ihtiyaçlar değişir her yaşa ayrı oyuncak her yaşa ayrı ihtiyaç olur bu yüzden odasını da yaşına uygun olarak döşemeliyiz yani hep bebek kalmayacağını unutmayın ! Kızım olmadığı için oğlumun odasına kesinlikle araba yatak yapmadım bence çok fazla yer kaplıyor ve yaratıcı değil. Duvarını tamamen yazı tahtası yaptım ve oğlum şu an 3 yaşında bile değil iken yazı tahtası ile çok eğleniyor. İleride bir iki yıl sonra okulda ders verilecek ve eve geldiğinde onu bir masaya hapsedip bir kalem bir kağıda düzgün bir şekilde yazı yazmakla uğraşmasını hayal etmek istemiyorum. Odasında bir yatak bir dolap oyuncakları ve yazı tahtası var. Çok dolu bir oda bana göre değil hem temizlik açısından hem de kalabalık sevmiyorum. İhtiyaca göre alışveriş ve sonrasında birileri ile paylaşma fikri benim ilkem diyebilirim.

Kız çocuk için ise duvara doğum anı panosu, bebek beşiğinden sonra yatak olabilen bir beşik,üç kapılı dolap çünkü küçükleri yeterli olmuyor ve tabi, oyuncaklar (çok fazla abartmayın ) duvara bir boy ölçer de fena olmaz.  Aşağıda bulunan  görsellerden kendinize örnek alabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git