kıyafetlerden zor çıkan lekeler için pratik çözümler

kıyafetlerden zor çıkan lekeler için pratik çözümler
6 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

sevdiğiniz kıyafetleriniz var ve zor çıkan bir leke ile başınız belada, atmaya kıyamıyorsunuz ve aynı model kıyafetiniz de yok belki de! kıyafetlerden zor çıkan lekeler için pratik çözümler arıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. sizlere evde kendiniz yapabileceğiniz elbiselerden zor leke çıkan lekelere düşman, onlarca lira para vermeden yapacağınız formüller sunacağız.

dilerseniz vereceğimiz bu doğal deterjanı elde veya Çamaşır makinesine atarak kullanabilirsiniz. Çamaşır makinenize zarar vermez. Elbisenize zarar vermez. Yinede siz çamaşır makinesi kullanım talimatınızı inceleyin ve Elbisenizin bu deterjandan zarar görüp görmeyeceğini inceleyin test edildi herhangi bir sorun ile karşılaşılmadı 🙂

Malzemeler:

• 1 leğen sıcak su ( çamaşır makinesinde yıkama yapacaklar için gerekmez.)
•  sıvı klorlu ağartıcı  (1 fincan)

sıvı klorlu ağartıcı genellikle 5 litresi 30-35TL aralığındadır, onlarca çamaşırınızı rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Uygulanışı; Çamaşır makinesinde yıkayacaklar için 30-40 derecede yıkama yapmanız önerilir, çamaşır makinesini çalıştırdıktan yarım saat sonra fişini çekip 10-15dk bekletirseniz daha iyi bir çözüm alabilirsiniz. Elde yıkayacaklar sıcak suyun içine sıvı klorlu ağartıcı’ı koyun. kesinlikle plastik ve emaye kap olmalı alimünyum kap kullanmayın sağlığınız için zararlı olabilir. 30 dakika kadar suyun içinde sıvı klorlu ağartıcı ile birlikte bekletin leke yumuşadıktan sonra elinizde çitileyin kot gibi dayanıklı bir elbise üzerinde temizleme yapıyorsanız, sert bir fırça ile müdahale edebilirsiniz. Ayrıca daha hassas elbiseleri küçük diş fırçası ile de temizlemeye çalışabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir  Kartondan Şömine Yapımı

Leke hala çıkmadıysa, giysiyi her zamanki yıkadığınız gibi  bir kez daha çamaşır makinesinde yıkayın mutlaka çıkacaktır.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Orkide Saksısını Değiştirme başlıklı makalemizde orkide bakımı ve orkide saksısı değişimi hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git