Kaz tüyü yastık Nasıl yıkanır


Rahat bir uykuyu kim istemez ki, ister istemez zamanla yastıklarımız kirleniyor ve temizleme ihtiyacı doğuyor. özellikle temizlenmesi zor kaz tüyü yastık kullanıyorsanız doğru yerdesiniz. Kaz tüyü yastık Nasıl yıkanır bu konuda sizlere bilgiler sunacağız.

Zamanla gece boyunca ürettiğimiz ölü deri hücreleri, ter ve yağ yastıklar da leke bırakır Bu yüzden yaz mevsiminde 2 ayda bir soğuk havalarda 4 ayda bir yastıklarımızı yıkamak önemlidir. yastıkların daha yumuşak olması, daha uzun süre dayanması ve sağlık açısından  için paspas.org da yazan tavsiyeleri kullanın! iyi haber kaz tüyü yastıkları çamaşır makinenizde yıkayabilirsiniz.

kaz tüyü yastık yıkama

Yıkamadan önce yastık kılıfında yırtık olmamasına özellikle dikkat edin, aksi halde kaz tüyü yastığa veda edebilirsiniz. Ayrıca makineye ciddi hasarlar verebilir çünkü kaz tüyleri makinenin elmasından içeri rahatlıkla makinenin iç aksamına kaçabilir. Makinenizi en hassas devire alıp, mümkün olduğunca az detarjan koyun Makinenizin en düşük devrinde yıkayın.

Kaz tüyü yastık kurutma

Eğer makinenizde kurutma özelliği veya kurutma makineniz varsa işiniz çok kolay. Kurutma makinesine atıp rahatlıkla kurutabilirsiniz özel bir şey yapmanıza gerek yok süreyi kısa tutmanız yeterli olacak, kurutma makinesinde kuruttuktan sonra bir kaç saat balkona veya terasa asın iyice havalandırmanız da fayda var.
Kurutma makineniz yok ise balkon veya teras da iyice kuruyana kadar bekleyin. Kış aylarında petek veya ısıtıcı yanında kurutun. Yastıklar çamaşırlardan çok daha uzun sürede kuruyacağını unutmayın.

Kaz tüyü yastıklarınız da küf gibi bir koku bulunursa güneşe koyup iyice havalandırmanız gerekmektedir.

Kaz tüyü yastık ne zaman yenilenmeli

Ne kadar gayret ederseniz edin, her şeyin bir ömrü vardır. Nihayetinde yastıkların da yenilerini almanız gerekmektedir. Kaz tüyü yastıkları atma zamanının geldiklerini ne zaman anlayacaksınız? Yastığı yarı katlayıp bıraktığınız da tekrar eski şekline dönüşmezse yastığı atmalısınız. kaz tüyü yastığı daha uzun süreli kullanmak için yastık alez’i kullanmanızı öneririz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git