Kavanoz Boyama Nasıl Yapılır


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Dışarıdan yemek siparişi vermeyi ya da konserve ürün almayı çok sevmiyorum ama bazen zor anlarımız ya da yoğun zamanlarımız olabiliyor böyle zamanlarda mecburen alıyorum. Ne kadar çok konserve ya da hazır gıda o kadar çok kavanoz demek. Kavanozları atmayıp şeker çay koymak ya da baharatlık yapmak için kullanabilirsiniz. Kullanmayı düşünmüyorsanız boyayıp süsleyerek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kavanoz boyama işlemi yapmak istiyorsanız biraz sabır ve özenle mutfağınızı görsel olarak şenlendirebilirsiniz.

kavanoz boyama

Kavanoz boyama işlemi için su bazlı boya, vernik, dekupaj kağıdı eğer şekillendirmek isterseniz de bant yeterli. Kavanoz boyama işlemi için ; öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmanıza gerek yok.

cam kavanoz boyama dekupaj

Kavanozu boyadıktan sonra vernik atmadan önce dekupaj yapabilirsiniz. Dekupaj işlemi için gerekli malzemeler dilediğiniz renk boya , fırça, dekupaj kağıdı, vernik ve dekupaj tutkalı
öncelikle boyama işlemini yapıyoruz boya için rich markasını tavsiye ediyoruz her yerde kullanabilirsiniz bu ürünü.
Boyama işlemi bittikten sonra kurumasını bekliyoruz ve kuruduktan sonra dekupaj yapacağımız alanı az bir şey zımpara yapıyoruz.

Sonrasında nemli bir bez ile siliyoruz ve dekupaj işlemi için hazırız. Dekupaj tutkalını hızlı bir şekilde her yerine gelecek şekilde fırça ile sürüyoruz.
Kağıdı ayarladıktan sonra yavaş yavaş yapıştırıyoruz ve plastik bir spatula ile sertçe bastırarak fazla tutkalı dışarı taşırıyoruz ve kabarcık kalmamasını sağlıyoruz.

Cam Kavanoz Boyama

Cam kavanoz boyama işlemi diğer kavanoz boyama işlemleri de aynı şekilde yukarıda açıkladığım şekilde yapılmalı. Şimdiden kolay gelsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git