Kartondan Şömine Yapımı


Kartondan Şömine Yapımı

Arkadaşımın evine hayırlı olsuna gittiğimde şömine fark ettim ve rengi beyazdı kendisine sorduğumda kartondan yaptığını söyleyince şok oldum. Rengini de boyasaydı azıcık is görünümü verseydi ki şimdi yapıyor olmalı tam bir şömine olurdu. Eğer elinizde birkaç adet karton ve boş duvar varsa siz de bir deneyin derim. Beğenmeyen şöminesini yakar 🙂 kartondan şömine yapımı için gerekli malzemeler ; boş koli , taş görünümlü köpük ve yapıştırıcı e tabi boyamalısınız bu yüzden kiremit rengi boya ve fırça.

Şömine Nasıl Yapılır

Şömine çeşitleri çok fazla tuğla şömine,mangal şömine,ocak şömine vb… çeşitleri var biz şömine görünümü yapacağımız için ısınma olmadan sadece güzel görüntüsüyle bizi mutlu edecek. Şömine yapımı ; kartonları kesip birbirlerine aşağıda bulunan görseldeki gibi bantlıyoruz en alt kısmına suntalem parçası gibi bir parça koyarsanız daha gerçekçi olur. Köpükleri kartonların üzerine kaplıyoruz ve en son olarak boyama işlemi de size kalmış. İs görünümü vermeyi unutmayın.

Evlerimizi süslemek bizim için çok önemli çünkü , yaşadığımız alan güzelleştikçe daha çok benimseyip daha çok mutlu oluyoruz ve bu mutluluğu sevdiklerimize de yansıtıyoruz. Ailemize ayırdığımız zamanın artanıyla bu uğraşıları yapmak çok da zor değil bence. Çalışan her zaman kazanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git