Kararmış Ocak Gözleri Nasıl Parlatılır


Kararmış Ocak Gözleri Nasıl Parlatılır

Ocak gözlerini sürekli bulaşık makinesinde yıkıyorum ve sonradan fark ettim ki ocak gözleri çok fazla kararmış ne yapacağımı bilemediğim için araştırma yaptım ve hepsini de denedim sonuç aşağıdaki gibi oldu eğer sizin de aynı sorununuz varsa altta  sıralanmış olan  yöntemleri denemenizi tavsiye ederim.

Bulaşık makinesi dışında  bulaşık yıkadığım çok az oluyor hatta plastik leğen ne bulursam makineye koyuyorum (çalışan bayanlar daha iyi anlar ) çünkü ; oğluma ve eşime daha fazla zaman ayırmaya çalışıyorum hem de makine gibi yıkamak imkansız.

Ocak gözleri karardıysa yapmanız gerekenler ;

  •  1 çay bardağı sirke 4 yemek kaşığı limon tuzu üstü basar şu koyup kaynatın sonra beyaz kalıp sabun ve tel ile sürtün umarım işe yarar bende yaradı çünkü
  • Mangal külü ile ovmak
  • Salça yada ketçapla ovmak
  • Dış fırçası ve beyaz sabun
  • Asitli içecekler içine koyup bekletmek

Yukarıdaki işlemler işe yarıyor çünkü ; ben de denedim ve ilk olan da parıl parıl parladı ocak gözleri. Eğer sizin başka yönteminiz varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Tıkanmış ocak nasıl açılır ?

Ocak gözleriniz de yanmayanlar var ise yöntem çok basit. Ocak gözünü tamamen çıkardıktan sonra iç kısımdaki pislikleri iyice temizlemek gerekir daha sonrasında göreceksiniz ki ocak gözü çalışacak.

Ocak Izgaraları Nasıl Temizlenir ?

Ocak ızgaralarını bulaşık makinesinde yıkamak çok iyi bir yöntem fakat kararma yaparsa yukarıda sıralanmış olan çözümleri denemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git