Kar Küresi Yapımı


Yılbaşı hediyesi olarak ne alayım diye düşünüyorsanız el yapımı hediyeleri size tavsiye edebilirim. Yılbaşında hediye edilen ürünler arasında en sevilen hediye kar küreleri ve bu kar kürelerini siz de yapabilirsiniz üstelik çok uygun fiyata. Elinizdeki malzemeler ile ya da daha özenli olsun isteyenler bir kaç şey daha ekleyerek sevdiklerinize kar küresi hediye edebilirsiniz.

Kar küresi yapımı için gerekli malzemeler;  boş kavanoz, su,içine koymak için süs (yılbaşı ağacı süsleri ya da küçük bir oyuncak ) gliserin (içindeki malzemelerin yavaş hareket etmesini sağlar) kurdele,oje ,köpük strafor,pul ,boncuk ve  sim.

Kar küresi yapımı ; öncelikle kapağına oyuncağı ya da süsü yapıştırıyoruz bunun için silikon tavsiye ediyorum ve kenarlarına biraz köpükler de yapıştırabilirsiniz. Daha sonra suyunu hazırlıyoruz öncelikle kavanozun ağız kısmına gelmeden yani biraz boşluk bırakarak su dolduruyoruz ve üzerine gliserin yağı döküyoruz neredeyse iki yemek kaşığı yeterli. Daha sonra içine köpük ve sim katıyoruz. İyice kuruduktan sonra kapağı kapatıp kar küresini ters çeviriyoruz ve su sızmaması için kapağı silikonluyoruz . Eğer köpük dışında kullanabileceğiniz bir ürün varsa onu koyarsanız kar küresi daha da güzelleşebilir son olarak da kapağı oje ile boyayıp kurumasını bekliyoruz. Dilerseniz kurdele ile kapak kısmını süsleyip silikonların gözükmemesini sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Kar Küresi Yapımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Harika kar küresi dedi ki:

    kar küresi yapımı gerçekten çok kolaymış, oğluşuma birtane yapıp yıl başında hediye etmeyi düşünüyorum. Tabi önce çikolata kavanozundaki çikolataları bitirmiş olması lazım. böylelikle ona hem yemek yediriyorum hemde güzelce hediyeler hazırlamış oluyorum.

Sayfa başına git