Kapı Süsleri İçin Fikirler

Kapı Süsleri İçin Fikirler
7 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 654 kez okundu.

Kapı süsü yapmayı düşünenler için güzel bir araştırma yapıp çok güzel bilgiler edinirken bir yandan da çok güzel modeller buldum. Dilerseniz halat ip ile dilerseniz balondan yapılan kapı süsleri tercih size kalmış , daha bir çok malzemeden kapı süs yapabilirsiniz.

Kapı süsü modelleri

Kapı süsü yapılırken en çok kullanılan malzemeler , keçe,halat ip,balon… Balondan yapılan kapı süsü için yaklaşık yirmi adet küçük balon ,beyaz tutkal ve halat ip dilerseniz de boya yeterli. Öncelikle balonları minik minik şişirip bağlıyoruz ardından tutkal yardımıyla ipleri balon üzerine sarıp kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra balonları patlatıp ipleri boyayarak son olarak da yaptığınız top şeklinde olan ipleri birbirlerine yapıştırark işlemi sonlandırabilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Evde Tutkal Yapımı

Keçeden yapılan kapı süsleri için gerekli malzemeler ise ; keçe,makas,yapıştırıcı,iğne ,iplik. Keçeden yapılan özellikle çocuk odası kapı süsleri bir harika. Hem maliyeti çok ucuz olan keçe ile çok güzel kapı süsleri yapabilirsiniz.

Halat ipten yapılan kapı süsü için öncelikle mukavvaya dilediğiniz büyüklüğü ve deseni çizip ardından kesin daha sonra mukavva üzerini halat ip ile tamamen doldurun. dilerseniz boyayın dilerseniz üzerini çiçek ile süsleyin. Aşağıdaki görsellere bakarak fikir edinebilirsiniz.

Gazeteden yapılan kapı süsü için önce gazeteyi enlemesine üç parça olarak kesiyor daha sonra öp şişe dolayıp kenarından başlayarak üçgen gibi uzun çubuk yapıyoruz daha sonra ucuna beyaz tutkal sürüp böyle çok fazla çubuk yapıp daha sonra örme işlemine geçiyoruz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Bulaşık Makinesi İç Temizliği

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Çatlayan Mutfak Tezgahına Ne Yapılmalı başlıklı makalemizde çatlayan mermer tezgahı ve çatlayan mutfak tezgahı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git