Kalemle Çizilen Yerler Nasıl Temizlenmeli

Kalemle Çizilen Yerler Nasıl Temizlenmeli
10 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 483 kez okundu.

Kalemle Çizilen Yerler Nasıl Temizlenmeli

Her çocuğun küçükken yaptığı yaramazlıklardan biri kalemle koltuğu,duvarı ya da sehpayı çizmektir. Kalemler her çocuğun ilgisini çeker ve etrafta siz yokken bu kalemlere ulaşmışlarsa sonuç kaçınılmaz oluyor. Kalemle çizilen her yerden kalem izini sildim ve hiç bir iz kalmadı. Oğlum geçen gün başlık attığımız renkli kalemlerle koltuğu çizmişti ve aspirin ile silip beklettikten sonra sildiğimde koltukta hiç iz kalmadı.

Halınızda da aynı şekilde olursa yine aynı ürünü öneriyorum. Duvarınız çizildiyse direk cifle silin bekletmeye bile gerek kalmadan çıkacaktır. Cif bile çıkarmadı dediğiniz bir iz olursa da duvar gibi bir yer ise hemen çamaşır suyuna sirke ekleyin ve karışımı duvara sıkarak azıcık bekletin göreceksiniz ki iz akarak yok olacak.

BUNA BAKTINIZ MI?  Ayakkabı Kutusundan Ne Yapılabilir

Deri kumaşlarda biraz zorlanma olabilir çünkü yapısal olarak deri kumaş leke yapabiliyor bu yüzden  önce cif sonra eğe beyaz renk ise çamaşır suyu ile silmeyi denemenizde fayda var.

Duvardaki Tükenmez Kalem Lekesi Çıkar Mı

Duvara sürülmüş tükenmez kalem lekesi cif ile silindiğinde tamamen çıkar eğer boyanız kaliteli bir marka ya da silinmeyen boya ise sirke ile çamaşır suyunu karıştırıp fıs fıs ile sıkın ve bekletin hemen çıkacaktır. Diğer soru ve görüşleriniz için bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Aspiratör Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler:

Kalemle Çizilen Yerler Nasıl Temizlenmeli Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Zenko zeynep dedi ki:

    evde hipermanyak bir çocuğunuz varsa ve kalem ile oynamayı çok seviyorsa yapacak bir şey yok.. Sürekli olarak elinizde deterjanlı kova koltukları halıları duvarları temizlemeniz gerekiyor.

Sayfa başına git