kağıt rulo ile ne yapılır


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Kağıt rulo her evde bulunan eskiden atık sayılan bir madde iken şimdi ise kıyamayıp biriktirilen değerli bir eşya oldu 🙂 Kağıt ruloları çöpe atarken şimdi saklıyorum . Nedeni ise ; aşağıda görmüş olduğunuz görselde Cemile hanımın yapmış olduğu saksıyı kıskandığım için (saksıdan ziyade çit gibi yapılmış ama olsun şahane olmuş ) Bende bu dönüşümü yapmayı düşünüyorum çok yakında. Eğer sizin de elinizde kağıt rulolar var ise değerlendirebilirsiniz. Az sayıda ise ; kalemlik, duvar süsü, çerçeve süsü gibi şeyler yapabilirken çok sayıda olanlarla da çok fazla değerlendirme yapmak mümkün.

tuvalet kağıdı rulosu değerlendirme

En güzel değerlendirme benim gözümde saksı olduğu için yapımı hakkında bilgi vermek istiyorum. Silikon tabancası ile kare şeklini alması için önce yatay olarak beş ya da dört adet ruloyu birbirlerine yapıştırıp kenarlarına da dikey gelecek şekilde birer direk karton yapıştırıyoruz. Bu şekilde dört duvar tamamlayıp boyama işlemine geçiyoruz. Dilediğiniz renk de boyamak size kalmış. Tamamen kapanana dek boyayın ve iyice kurutun.

tuvalet kağıdı rulosundan yapılan süsler

Süs olarak kapı süsü ya da duvar süsü yapımı için ruloyu eşit şekilde ve iki ya da bir cm kalınlığında kesip çiçek şekli verebilirsiniz. Halka halka yapıp iç içe geçirip kapıya süs olarak asabilirsiniz. Yumurta kolisinden çiçek yapıp çerçeve süslemek gibi konular için buraya tıklamanız yeterli.

Çerçeveleriniz bittikten sonra boyayarak renklendirebilirsiniz. Buzdolabı magneti de kağıt rulodan yapılan süsdür. Bir arkadaşım saatinin kenarlarını kağıt ile süsleyip boyamıştı. Gerçekten hoş görünüyordu. Yaklaşan bir doğum günü için rulolardan taç yapıp içlerine bir şey koyup verebilirsiniz ya da çocuklar taç olarak kullanabilir(tuvalet dışında kullanılan rulolar elbette).

Etiketler:

kağıt rulo ile ne yapılır Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Tam bir geri dönüşüm örneği muhteşemötesi

Sayfa başına git