İpten Avize Yapımı Resimli Anlatım

İpten Avize Yapımı Resimli Anlatım
17 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.201 kez okundu.

İpten Avize Yapımı Resimli Anlatım

İp avizeler son zamanlarda çok moda oldu ve biz de sizler için kendi zevkinize göre yapabileceğiniz avizeler için örnekler vererek anlatım yapmak istedik. Bu işlem için gerekli malzemeler ip, tutkal, balon,tükenmez kalem isterseniz balon yerine plastik şişe ya da daha başka bir şey kullanabilirsiniz.
İp tercihi size kalmış dilerseniz kordon ip dilerseniz yün ya da sağlam bir ip hiç fark etmez. Öncelikle balon ile yapacaksanız balonu şişirin başka bir nesne ile yapacaksınız ki kalp şeklinde plastik kap ta olabilir. Çok kalın tabakalı olmasın ki güzel aydınlatsın Sonrasında ipi nesneye ipi sarmaya başlıyoruz tamamını sardıktan sonra tutkal sürüp bir kat daha sardıktan sonra tutkal ya da yapıştırıcının kuruması
için bir süre bekliyoruz ( ara ara kontrol edin)
Tutkal kuruduktan sonra balonu patlatıp içinden çıkartıyoruz ya da diğer nesneleri aynı şekilde çıkartıyoruz. Dilerseniz üst ya da alt kısmına çiçekle renk katabilirsiniz ya da böyle de kalabilir tercih size kalmış. İşleminiz tamamlandı ve avizenizi dilediğiniz yere asabailirsiniz.
Kordon ipten yapılan diğer hobi uygulamaları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Diğer uygulamalar için sitemizi takip edebilirsiniz.
İyi günler dileriz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Bantla Duvara Şekil Verme

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Halat ipten Paspas ve Kapı Süsü Yapımı başlıklı makalemizde evde kapı süsü, halat ipten kapı süsü ve ipten kapı süsü hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git