İlaç Şişesinden Neler Yapılır


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Düzenli olarak ilaç kullanan tanıdıklar herkesin çevresinde vardır. Kendilerine buradan acil şifa diliyorum. İlaçlar bazen şişe içerisinde verilir ve bu ilaç şişeleri neden bilmiyorum hepsi ayrı bir tarz hepsi ayrı bir şıklıkta oluyor. Nedeninin bilmiyorum ama ben ilaç şişelerini çok seviyorum. içlerini iyice yıkayıp güneşte de iyice kuruttuktan sonra bunlarla ne yapabilirim diye düşünürken  bir araştırma yaptım ve sizlerle de paylaşmak istedim. Kapı süsü, duvar süsü, mumluk ve daha bir çok şey  buldum. İşte ilaç şişesinden yapabileceğimiz şeyler.

İlaç Şişesinden Süs

İlaç şişesinin içerisine bir miktar oda kokusu döküp çöp şişleri de içerisine eklerseniz kendi çubuklu oda kokunuzu yapmış olursunuz. Dilerseniz dışını boyayıp kurdele ile süsleyebilirsiniz. İçerisine bir miktar bakliyat koyup üst kısmına da kare şeklinde kumaş kesip yapıştırıp ardından birbirlerine bağlayıp mutfak süsü yapabilirsiniz (bunun için minik olan şişeleri tavsiye ederim)

İlaç şişesinin içerisine sıvı sabun koyarak sabunluk da yapabilirsiniz.

İlaç Şişesinden Hediyelik Yapımı

Öncelikle uyarmalıyım ki ilaç kutusu ya da şişesinden kastım çocuklara verilen ateş düşürücü gibi şuruplar içeren şişelerden bahsediyorum yani çok ağır ilaçlar konulmuş şişeler vs olanlara hediyelik koymanızı tavsiye etmiyorum . Tıbbi atık olduğu için insanlara zarar verebilirsiniz. Bu yüzden daha çok dışını boyayarak dekor olarak kullanmanız daha doğru olabilir.

İlaç şişesinden süs yapmak için kumaş,kurdele,boya,peçete gibi evde bulunan eşyalardan yararlanabilirsiniz.

Şişeleri kullanmadan önce çamaşır suyu ile kaynatmanızı tavsiye ederim.

Kavanozdan neler yapılır konusu hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Etiketler:

İlaç Şişesinden Neler Yapılır Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Mukadder karasu dedi ki:

  Bende kıyamam bu şişeleri atmaya. Güzel olan herşeyi değerlendirmek lazım. Makaleniz için teşekkürler. 💐

  1. paspas dedi ki:

   Rica ederiz , Mukadder hanım. Değerlendirmek zor değil yeter ki atmayalım

 2. Mukadder Karasu dedi ki:

  Eskiden şişe süslemek için tek bildiğimiz işlem ip dolamaktı. Gün geçtikce herşey değişiyor. İnsanlar kendini geliştiriyor. Hobilerde daha zevkli daha kullanışlı hale geliyor

 3. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

  evimde dünya kadar şişe ve kavanoz var değerlendirmem lazımdı harika bir fikir oldu

Sayfa başına git