Havludan Paspas Yapımı


Havludan Paspas Yapımı

Banyo da olmazsa olmazlardan biri banyo paspası ve havludan yapılanlar her zaman daha iyi oluyor çünkü; abdest aldıkça ıslanan paspası her dakika havalandırıp kurutmak mümkün olmuyor havlu paspas hem ıslaklığı fazla belli ettirmiyor hem de daha çabuk kuruduğu için ben banyo paspasımı havlu seçiyorum.

Havludan Paspas Nasıl Yapılır

Örgü bilmeyen bayanlar bir yere kaçmayın çünkü; bu paspas modeli beni de sizleri de kapsıyor. Paspas yapımını hiç bilmiyorum ama ; yapanların elini öpesim var çok güzel oluyorlar çok da seviyorum sitenin adı bu yüzden paspas zaten. Havludan paspas için eski havlularınızı dilim dilim kestikten sonra saç örgüsü yapıyoruz paspas boyu havlularınıza bağlı yani çok eski havlunuz varsa büyük bir paspas yapabilirsiniz.

Aşağıda bulunan görseldeki gibi süsleme yapabilirsiniz.  Örgü haline gelen havlu paspası yuvarlak olması için açma börek gibi dolayın ve silikon ile yapıştırın. Hem de bu paspas ılık su ile leğen içerisinde ayağınızla ovarak yıkanabilir.

Halat ipten paspas yapımını sitemizde örneklerle açıklama yapmıştım bu sayfada da yazmak istiyorum. Halat ipten paspas yapmak istiyorsanız malzemeler; halat ip (30-50 mt) mukavva ve silikon tabancası. Mukavvayı oval yuvarlak nasıl paspas istiyorsanız o şekilde kestikten sonra silikon tabanca yardımıyla halat ipi en ortadan başlayarak doluyoruz ve sonlandırana kadar yani hiç mukavva görünmeyecek şekilde olunca işlem bitmiş oluyor bırakalım k,i kurusun daha sonra da dilerseniz çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git