Hangi Duş Kabini Daha Kullanışlı


Hangi Duş Kabini Daha Kullanışlı

Banyolarda olmazsa olmaz olan duşa kabinler bayanlar için büyük önem taşıyor. Duş kabinleri maliyet olarak yüksek olmadığı gibi bu ürün kullanıldığında banyo ıslanmıyor ve temizliği çok daha rahat ve kolay oluyor. Duş kabini temizliğinde çamaşır suyu gibi ürünler kullanılmamalı çünkü silikon kısımlarında kararma yapıyor.  Duş kabini almayı düşünüyorsanız çeşit olarak henüz karar vermediyseniz  size yardımcı olmak açısından biz de araştırma yaptık.

Duşakabin Alırken DİKKAT Edilmesi Gerekenler

Duş kabini alırken koyacağınız alana göre alın eğer banyonuz dar ise dikdörtgen olanları tercih etmelisiniz. Eğer yuvarlak tercih edecekseniz ölçülerini dikkatle seçmelisiniz. Duş kabinin kapak bölümündeki malzemelerin iyi olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer montaj yapılıyorsa silikonun güzel yapılması gerekiyor çünkü ; ileride sızdırma yapabilir. Çok ucuza kaçarak hemen atacağınız ürünler almayın ve ürünü almadan kullanan var mı yok mu sormanızda çok fayda var.

Duş Kabininde Hangi modeller Daha Kullanışlı ?

Duş kabini olarak siyah alanlar sürekli şikayet ediyorlar ve siz siz olun sakın siyah renkte olanlardan almayın. Beyaz olarak ve düz cam da tavsiye etmiyorum çünkü sürekli silmeniz gerekiyor cam da iz kalıyor ve bu durum sizi rahatsız edebilir. Buzlu cam her zaman favori. Ben de buzlu cam beyaz ve yuvarlak duş kabini kullanıyorum ve dört yıldır da çok memnunum şu ana kadar hiç bir problem yaşamadık.

Aşağıda bulunan görsellerden kendinize örnek alabilirsiniz. Eğer sizin de görüşleriniz varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Etiketler:

Hangi Duş Kabini Daha Kullanışlı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Hangi Duş Kabini Daha Kullanışlı dedi ki:

  Selamlar evimize yeni bir duş kabini alacağız, Benim sorum o kadar fazla duş kabini seçeneği çık tı ki karşımıza hangisini alacağımıza karar veremedik açıkçası

  1. Seçenek malzeme seçimi: duş kabinin camları sert plastik ve cam olarak ikiye ayrılıyor Sert plastik olanı mı alalım yoksa cam olanımı bizim alacağımız yer kendisi üretimi yaptığı için opsiyonel istediğimizi kullanabiliyoruz.
  2. olarak 90*90 dedikleri bir yetişkinin rahatlıkla yıkanabileceği bir model var fakat ben 90*120 istedim çünkü banyonun köşesinin tamamı kabin olsun fakat ondada şu sıkıntımız var, altına göre tekne yokmuş, direkt olarak fayans üzerine olacak böyle olunca yıkandığımız su alt kata iner mi?
  3. Aldığımız duş kabinin sürgüleri bozulursa yenisini bulabilirmiyiz, bunu bize satan kişi bozulursa hemen yenisini bulabileceklerini söylediler fakat daha önce yatak odasına dolap almıştık rayları bozuldu ve yüzlerce lira vererek yenisini almak zorunda kalmıştık rayları değişimini yapabilecek bir insan bulamamıştık.

  1. paspas dedi ki:

   Sorularınıza 1. sorudan başlayarak cevaplamaya başlayalım.
   1. Kaliteli sert plastik kullanmanızı öneririm, çünkü camlar en ufak arızada yerinden çıkartırken tuzla buz oluyor.
   2. Boyut olarak sizin için hangisi daha kullanışlı ise onu seçin fakat, fayanslarınız iyi değil ise alt kata su kaçağı yapabilir buda size çok masraf yapar.
   3. Gönül rahatlığı ile istediğiniz modeli alabilirsiniz, duş kabini sürgüleri kolay kolay bozulmaz bozulsa da istediğiniz yerde değiştirebilirsiniz. Zaten Tüm duş kabinini değiştirseniz kabin hariç 300Tl civarı tamamını değiştirebilirsiniz.

Sayfa başına git