Ham Ahşap Ürün Alıp Boyama


Benim gibi boya yapmayı seviyorsanız hem  daha uygun fiyata geldiği için hem de daha güzel dizayn ettiğiniz için boyanmamış şekilde almayı tercih ediyorsanız bu sayfada ham ahşap ürün boyaması hakkında detaylı olarak bilgi vermeye çalıştım.

Ham ahşap ürün olarak,poşetlik,ekmeklik,dresuar,sehpa,son zamanlarda çok sevilen simitçi sehpaları ve daha bir çok ürünü boyanmamış olarak alıp kendiniz boyayarak daha kârlı çıkabilirsiniz.

Ham Ahşap Boyama

Ham ahşap boyamak için yeni çıkan su bazlı boyalardan alıp boyama işlemini tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz dekupaj ya da stencil gibi işlemler ile de boyadığınız nesneyi daha modern hale getirmeniz mümkün. Su bazlı boyalar haricinde ahşap boyalardan alıp parmak rulo ve ince fırçalar ile boyama işleminiz bitince üzerine vernik atıp işlemi bitirebilirsiniz.

Boyama İşlemi

Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmanıza gerek yok.

Dekupaj,stencil,budak,eskitme gibi çalışmalar için sitemizde bulunan detaylı anlatımlardan destek alabilirsiniz.

Aşağıda bulunan görsellerden örnek alarak kendinize fikir edinebilirsiniz. Ham ahşap olarak fener ,simitçi sehpası ve aynalı çerçeve alıp kendim boyamayı tercih ettim ve çok memnunum . Özellikle aynalı çerçeve boyanmış hali ile çok pahalı iken kendim boyayınca çok fazla kâr etmiş oldum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git