Halat İple Şişe Süsleme

Halat İple Şişe Süsleme
15 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 752 kez okundu.

Halat iple ile yapılan bir çok işlem ve bu işlemlerden biri de şişe süslemek. Soda şişesi,kola şişesi ve daha bir çok şişe den geri dönüşüm yapıp dekor,yağlık gibi neye ihtiyacınız varsa dönüştürebilirsiniz. Küçük şişe süslemek için ya da büyük şişe süslemek için hiç fark etmez hasır iple her şeyi süsleyebilirsiniz.

İplerle Kavanoz Süsleme

Şişeler ve kavanoz için işlemler aynı olduğu için bir sayfada yer almasına karar verdim. Elinizde kavanoz ya da şişe hiç fark etmez süslendikleri zaman öyle güzel olacaklar ki kullanmaya kıyamaya bilirsiniz. Öncelikle gerekli malzemeler ; hasır ip(halat aynı isim) boya,fırça,dekupaj,ya da taş her şey olabilir. Süslemek size kalmış.

BUNA BAKTINIZ MI?  Süt Kutusundan Çanta Yapımı

Hasır İpten Şişe Süsleme

Hasır ipten şişe süslemek için dilerseniz tamamını ip ile kapatabilir ya da boyayabilir üst kısımlarını hasır ip yapabilirsiniz. Aşağıdaki görsellere bakıp fikir edinebilirsiniz. Önceden evime gelen şişeleri hiç ayırmaksızın çöpe atardım şimdi ise bir yerde biriktirip süslemek için malzemeler ayırıyorum.

Şişe Süsleme Teknikleri

Elinizde bulunan her madde süs olabilir yeter ki boyayın şekil verin bu size kalmış. Şişe süslemek den bile öyle güzel ürünler çıkıyor ki bir şişe nasıl bu kadar güzel oluyor diye şaşırabilirsiniz. Dilerseniz sehpa üzerinde dilerseniz mutfağınızı renklendirebilirler. Soda şişelerinden baharatlık yapan çok hamarat hanım arkadaşım var. Özellikle avşa marka soda şişelerinden baharatlık yapabilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  El Yapımı Hediyeler Ve Yapılışları

Öncelikle şişeyi tamamen kapatacak şekilde boyayın ardından dilerseniz dekupaj yapın dilerseniz taş ile süsleyin. Üst kısımları hasır iple süsleme yapıp bitirebilirsiniz.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Çatlayan Mutfak Tezgahına Ne Yapılmalı başlıklı makalemizde çatlayan mermer tezgahı ve çatlayan mutfak tezgahı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git