Gümüş Tepsi Boyama


Tepsi boyama işlemi sonunda bazı arkadaşlarım kıyamayıp evin sevdiği bir köşesine obje olarak kullanmayı tercih etti. Sizin de öyle olabilir 🙂 Tepsi boyamak için öncelikle tepsinizin ham maddesine önem vermelisiniz örneğin ; ahşap farklı ,gümüş farklı boya isteyebilir. Son zamanlarda çıkan boyalar öyle harika ki her alanda kullanabiliyoruz. Yeniliklere devam edip atmayıp yenileyebiliyoruz.

Gümüş tepsi nasıl boyanır

Eğer boyamayı düşündüğünüz tepsi gümüş bir tepsi ise boyama için gerekli malzemeler ; Su bazlı boya,fırça eğer dekupaj yapmayı düşünüyorsanız dekupaj kağıdı ,dekupaj tutkalı,stencil kağıdı ve son olarak vernik. Boyamayı parmak rulo ile yaparsanız işleminiz.

Gümüş tepsi boyama işlemi için ilk önce astar kat atmanız gerekiyor bunun için de boyanızdan bir miktar alıp 3/2 oranında sulandırın ardından bir gün kurumasını bekleyin. İyice kuruduktan sonra ikinci kata geçmelisiniz tabi bunun için bir gün beklemelisiniz. İkinci kat boyama işlemi için boyadan bir miktar alıp boyayı 3/1 oranında sulandırmalısınız.

Üç kat boyama işlemi tepsi boyamak için yeterli olmalı eğer bir kat daha iyi olabilir derseniz bir kat daha boyama yapabilirsiniz. Boyama işleminiz bitince stencil işlemine ya da dekupaj işlemine geçebilirsiniz.

Son olarak vernik atmalısınız yani stencil ya da dekupaj yapmayı düşünenler öncelikle işlemlerini bitirmeliler. Dekupaj ya da stencil gibi işlemler için sitemizden yardım alabilirsiniz. Bu gibi işlemler için ayrı ayrı sayfalar açıp ayrıntılı olarak anlattım sizler için.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git