Granit Mutfak Tezgahı Boyanabilir mi ?


Granit Mutfak Tezgahı Boyanabilir mi ?

Mermer den olan mutfak tezgahlarını boyayabilirsiniz fakat granitten olanlar boya tutmuyor ve sonuç hüsran olabilir bu yüzden üzerine epoksil yani cila yapabilirsiniz. Zamanla granit tezgahların parlaklığı yok olabiliyor ve bunun çaresi çok basit taş cila ya da epoksil kimyasal ile cila yapmak.

Hanımlar ister ki her şey birbirine uysun , son modaya uygun ve modern görünsün ve bu yüzden her yeri boyamak istiyoruz fakat her ürünün kendine has özellikleri bulunuyor ve bu yüzden hepsi aynı boya ile boyanmaz ! Her türlü yer ya da nesne boyanır diyen  boya markalarına inanmayınız.

Mutfak tezgahları eğer granit ise, granit doğal bir taştır. Doğadan nasıl çıkarılıyorsa belli boyutlara bölünerek işlenir. Boyanması çok güçtür, Tezgahlar su ve sürekli çalışılan bir alan olduğundan dolayı boyanması çok zordur. kesinlikle tavsiye edilmez.

Mutfak tezgahları nasıl boyanır?

Mutfak tezgahları kaliteli, su geçirmeyen ve sağlığa zararsız maddelerden üretilen boyalar ile boyanması gerekiyor ki, Bir maddesini yerine getirmiş olsanız diğerini yerine getiremeyebilirsiniz. Boyalar kimyasal ürünler olduğu ve tezgahlarınız gıdalarınızın üzerinde çok dolaştığı bir yer olduğu için kesinlikle tezgah boyamanızı tavsiye etmeyiz

Diğer soru ve görüşleriniz için lütfen yorum olarak yazınız. Sitemizde bulunan hobi uygulamaları için sitemizi takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Granit Mutfak Tezgahı Boyanabilir mi ? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. paspas dedi ki:

  Granit Mutfak Tezgahı Boyanabilir mi ? ile ilgili aramalar
  mutfak tezgah boyama
  demodern tezgah boyama
  mermer boyama teknikleri
  mermer rengi değiştirme
  mutfak dolabı boyama malzemeleri
  eski mutfak tezgahı yenileme
  siyah mermer boyası
  mezar taşı yazısı nasıl boyanır

 2. granit boyanmaz dedi ki:

  granit mümkün değil boyanmaz.. Enteresan bir taştır.. doğal yollarla çıktıkları için boyanacağını sanmam.. boyansada çok kaliteli olabilemez

  1. paspas dedi ki:

   https://www.paspas.org/mutfak-tezgahi-boyama/
   konu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Sayfa başına git