Geri Dönüşüm Dekorasyon Fikirleri


Geri Dönüşüm Dekorasyon Fikirleri

Geri Dönüşüme son zamanlarda çok önem verilir oldu ve bu çok güzel bir olay. Geri dönüşüm için önceden bildiğim çok az fikir vardı şimdi elime geçen her nesne için ayrı ayrı şeyler üretebiliyorum. Önceden boyama konusunda çok uzaktım şimdi ise evimde boyanmadık bir alan kalmadı diyebilirim.

Geri dönüşüm olarak bir ödev verildiyse kısaca bir kaç fikir yazmak istiyorum. Örneğin ; Dondurma çubuklarından kalemlik,çerçeve,kitap ayracı yapabilirsiniz. Eğer elinizde denizden topladığınız taşlar varsa onlarla taş boyama yapıp tablo haline getirebilirsiniz. Doğadaki yaprak,kozalak,toprak gibi şeylerle teraryum yapabilirsiniz.

Şimdi ağaç tepsiler çok moda ve yapımları da çok kolay. Eşyalarınız eskidi ise boyayabilirsiniz ya da başka bir amaçla kullanabilirsiniz. Örneğin : İki kapılı dolabı yan çevirip kapakların yerini değiştirdiğinizde tv ünitesi olabilir.

Tel süzgeçten el işi sepeti ,eski kıyafetlerden çeşit çeşit yastık yapabilirsiniz. Geri dönüşüm den  çok fazla kişi para kazanıyor nasıl mı ?  Kağıt toplayarak,pet şişeleri toplayarak ya da eskimiş eşyaları boyayarak , artmış iplerden patik çorap örerek ve daha bir sürü örnek verebilirim.

Sizlere örnek olsun aşağıya bir kaç görsel koydum onlara bakıp eğer ödeviniz varsa birini seçip yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git