Gelin Ayakkabısı Yapımı

Gelin Ayakkabısı Yapımı
5 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 303 kez okundu.

Evlilik kararı alındığı an itibariyle bir hazırlıktır başlar ve bu hazırlık evlendiğiniz gün sona erer ve tabii çocuğunuz olacağının haberini alana kadar derken böyle geçer gider zaman. Her biri ayrı tatlı her biri mutlu telaştır bizim için koşturur dururuz bu yüzden fakat ; evlilik telaşı ile maddi durum dahi yetse bazen her istediğimizi yapamıyoruz ya da alamıyoruz elbet bir şey eksik olabiliyor. Örneğin; ben tanışma gününden itibaren günlerin nasıl geçtiğini anlamamıştım , söz,nişan,nikah ve düğün derken telaş bitmiyor.

Gelin ayakkabısı yapımı çok basit bir işlem ve maddi olarak da çok uygun olduğu için evlenecek bayanlara tavsiyem kendiniz yapın !

Gelin ayakkabısı yapımı

Bu güzel telaş içinde gelinlik ve damatlık çok önemli bir sorun çünkü ; kızlar küçükken bile hayal ederler gelinliklerini. Gelinlik derdi bitince de tabi ayakkabı derdi girer kuyruğa ve şimdi öyle güzel şeyler yapılıyor ki herkes hayranlıkla bakıyor ben neredeyse dört sne önce bir ayakkabı için çok fazla para ödemiştim oysa ki hem en adi ayakkabıyı kullanmıştı hem de yaptığı iş çok basitti ama ben sonradan anlamıştım. Gelin ayakkabısı yapmaya zamanınız yoksa birinden yardım isteyin kesinlikle maddi durumunuz çok da iyi olsa bu işlem için başka birine para ödemeyin.

BUNA BAKTINIZ MI?  Dubleks Evin İç Merdivenini Boyamak

Eğer evlenecek olan kişi siz değil de bir tanıdığınız ise evlilik hediyesi vesilesi ile onu çok mutlu edebilirsiniz. Nikah ayakkabısı yapımı için gerekli malzemeler ; dantel yapacaksanız dantel,parıl parıl istiyorsanız tuhafiyelerden bu tarz malzemeler alabilirsiniz,taşlı boncuklar kullanmadığınız bu tarz tokalar varsa onlardan çıkartarak da alabilirsiniz ama resimli istiyorsanız kurşun ve renkli tükenmez kalemler.

Öncelikle gelin ve damat karikatürünü aşağıdaki görsellerden örnek alıp kurşun kalemle çizin ardından rakam kalp ve isimleri yazın . Daha sonra tükenmez kalemler ile içlerini doldurup boyayın. Dilerseniz boncuklarla süsleyin. Kalp vs çizimi kolay gelin damat çizimi için resimde iyi olan birinden yardım alın ya da bir çok kez deneyin renklendirici emin olun güzelleşiyor, çok da zor değil.

BUNA BAKTINIZ MI?  Oyuncak Bebeğe Saç Dikmek

Resimli Gelin Ayakkabısı yapımı

Daha sonra vernik atın ki boyanız uçup gitmesin. Vernik yoksa şeffaf oje ile deneyin küçük bir kısmı ama elbet olur o da vernik sayılır. Videodan da destek alabilirsiniz. Derya baykal hanım boncuk ile süsleme yapmış tercih size kalmış.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Çatlayan Mutfak Tezgahına Ne Yapılmalı başlıklı makalemizde çatlayan mermer tezgahı ve çatlayan mutfak tezgahı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git