Gazeteden Yapılan Eşyalar

Gazeteden Yapılan Eşyalar
28 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 582 kez okundu.

Gazeteden yapılan eşyalar tanımlı başlık attım nedeni ise gazeteden yapılmış olan birden fazla örnek sunmak istiyorum sizlere. Gazete evlerimizde temizlik amaçlı kullanılan bir nesne iken şimdi öyle şekillere giriyor ki nesnelerin gazeteden yapıldığına inanmak bazen zor gelebiliyor. Hatta gazeteden yaptığım havluluğu gören bir arkadaşım bana inanmamıştı.

Gazeteden sepet yapımı

Gazeteden yapılan en gözde eşyalar arasında ilk sırayı sepetler alıyor bu sepetler havluluk,fırçalık,dekor amaçlı ve daha bir sürü amaç için kullanılabiliyor. Gazeteden sepet yapımından sonra gazeteden arap kız yapımı çok sevilen bir çalışma ve bu çalışmaya sitemizden ulaşabilirsiniz.

Gazeteden ev yapımı dekor amaçlı olduğu için üçüncü en sevilen çalışmalar arasındadır. Gazeteden duvar süsü yapımı hem çok basit hem de çok güzel oluyor bunu da tavsiye edebilirim. Aşağıdaki görseller arasında bulunanların hepsi gazeteden yapılmıştır.

BUNA BAKTINIZ MI?  Çocuk Odası Takımını Griye Boyama

Gazeteden ekmeklik yapmak isteyenler sepeti biraz derin yaparak istediğine ulaşabilir bence. Gazeteden yapılan bu nesnelerin hepsi aynı şekilde başlıyor. Öncelikle gazeteleri bir sayfa olarak üçe kesiyoruz ve uzunlamasına olmalı bu kesim daha sonra çöp şiş yardımıyla en uç köşesinden başlayıp sonuna kadar sarıyoruz en sonunda beyaz tutkal ya da başka bir yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz böylelikle yapacağımız nesnelerin temelini atmış oluyoruz. Bu çubuklardan çok fazla yapıp dilerseniz önceden boyayarak dilerseniz işlem bittikten sonra boyayarak örmeye başlayabilirsiniz.

Örme işlemleri için videolar var bende arap kız vb nesneler üzerine çalışmalar yapmıştım daha önce. Boş zamanlar için bir vakit değerlendirme aktivitesi olur sizler için hem de bu işlemi yaparken kafanız dağılır ben böyle oluyorum psikolojik açıdan da iyi gelebiliyor.

BUNA BAKTINIZ MI?  Palet İle Dekorasyon

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım başlıklı makalemizde portmanto boyama, portmanto nasıl boyamalı ve portmanto yenileme hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git