Gazeteden Yapılan Eşyalar


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Gazeteden yapılan eşyalar tanımlı başlık attım nedeni ise gazeteden yapılmış olan birden fazla örnek sunmak istiyorum sizlere. Gazete evlerimizde temizlik amaçlı kullanılan bir nesne iken şimdi öyle şekillere giriyor ki nesnelerin gazeteden yapıldığına inanmak bazen zor gelebiliyor. Hatta gazeteden yaptığım havluluğu gören bir arkadaşım bana inanmamıştı.

Gazeteden sepet yapımı

Gazeteden yapılan en gözde eşyalar arasında ilk sırayı sepetler alıyor bu sepetler havluluk,fırçalık,dekor amaçlı ve daha bir sürü amaç için kullanılabiliyor. Gazeteden sepet yapımından sonra gazeteden arap kız yapımı çok sevilen bir çalışma ve bu çalışmaya sitemizden ulaşabilirsiniz.

Gazeteden ev yapımı dekor amaçlı olduğu için üçüncü en sevilen çalışmalar arasındadır. Gazeteden duvar süsü yapımı hem çok basit hem de çok güzel oluyor bunu da tavsiye edebilirim. Aşağıdaki görseller arasında bulunanların hepsi gazeteden yapılmıştır.

Gazeteden ekmeklik yapmak isteyenler sepeti biraz derin yaparak istediğine ulaşabilir bence. Gazeteden yapılan bu nesnelerin hepsi aynı şekilde başlıyor. Öncelikle gazeteleri bir sayfa olarak üçe kesiyoruz ve uzunlamasına olmalı bu kesim daha sonra çöp şiş yardımıyla en uç köşesinden başlayıp sonuna kadar sarıyoruz en sonunda beyaz tutkal ya da başka bir yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz böylelikle yapacağımız nesnelerin temelini atmış oluyoruz. Bu çubuklardan çok fazla yapıp dilerseniz önceden boyayarak dilerseniz işlem bittikten sonra boyayarak örmeye başlayabilirsiniz.

Örme işlemleri için videolar var bende arap kız vb nesneler üzerine çalışmalar yapmıştım daha önce. Boş zamanlar için bir vakit değerlendirme aktivitesi olur sizler için hem de bu işlemi yaparken kafanız dağılır ben böyle oluyorum psikolojik açıdan da iyi gelebiliyor.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git