Gazeteden Sepet Yapımı

Gazeteden Sepet Yapımı
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 303 kez okundu.

Gazeteden sepet yapılır diyen olsaydı inanmazdım fakat ; gazeteden artık bir çok dekor eşyası yapılabiliyor. Bugünkü konumda gazeteden sepetin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermek istiyorum. Gazeteden sepet yapmak istiyorsanız gerekli malzemeler ; gazete,tutkal ve şiş çubuğu.

Öncelikle gazeteyi bir sayfa olarak ayırıp daha sonra bu sayfayı dikey olarak katlayıp kestikten sonra bir kez daha dikey katlayıp yine kesiyoruz. Kestiğimiz dikey parçaları çubuk ile ucundan tutup çevirerek gazeteyi sarıyoruz ve en uç kısma tutkal sürüp çubuğu çıkartıyoruz. Daha sonra çubukları boyamamız gerekiyor. Boyamak için çöp poşeti serip üzerine çubukları koyup üzerlerine boya döküp yuvarlayarak daha kolay boyama yapabilirsiniz.

Daha sonra örme işlemine geçiyoruz ve sepetin altında başlıyoruz örmeye.  Daha sonra alt kısmı bitince üzerine bir saksı koyup saksının üst kısmını gazete çubuklar ile sarıyoruz.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Evde Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde evde koltuk kaplama, koltuk nasıl kaplanır ve köşe koltuk kaplama hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Bu da ilginizi çekebilir  Fırınların Isıdan Kararan Sarı Lekelerinin Temizlenmesi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git