Gazeteden Sepet Yapımı

Gazeteden Sepet Yapımı
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 604 kez okundu.

Gazeteden sepet yapılır diyen olsaydı inanmazdım fakat ; gazeteden artık bir çok dekor eşyası yapılabiliyor. Bugünkü konumda gazeteden sepetin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermek istiyorum. Gazeteden sepet yapmak istiyorsanız gerekli malzemeler ; gazete,tutkal ve şiş çubuğu.

Öncelikle gazeteyi bir sayfa olarak ayırıp daha sonra bu sayfayı dikey olarak katlayıp kestikten sonra bir kez daha dikey katlayıp yine kesiyoruz. Kestiğimiz dikey parçaları çubuk ile ucundan tutup çevirerek gazeteyi sarıyoruz ve en uç kısma tutkal sürüp çubuğu çıkartıyoruz. Daha sonra çubukları boyamamız gerekiyor. Boyamak için çöp poşeti serip üzerine çubukları koyup üzerlerine boya döküp yuvarlayarak daha kolay boyama yapabilirsiniz.

Daha sonra örme işlemine geçiyoruz ve sepetin altında başlıyoruz örmeye.  Daha sonra alt kısmı bitince üzerine bir saksı koyup saksının üst kısmını gazete çubuklar ile sarıyoruz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Palet İle Dekorasyon

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım başlıklı makalemizde portmanto boyama, portmanto nasıl boyamalı ve portmanto yenileme hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git