Gazeteden Biblo Ev Yapımı

Gazeteden Biblo Ev Yapımı
22 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 864 kez okundu.

Gazeteden yapılan arap kız figürlerini ve yapılışını daha önce yazmıştım sizlere şimdi de gazeteden ev yapımı hakkında bilgi vermek istiyorum. Görünüşleri zor gibi olsa da yapımları gerçekten çok basit yeter ki birden bitireyim endişesiyle işe başlamayın yavaş yavaş aşama aşama ilerleyin. Öncelikle çubuk yapmayı biliyorsanız ilk aşamayı zaten geçtiniz demektir. Bir sürü çubuk yapıp kenarda bir kaç dakika beklerken çubuk yapmayı bilmeyenlere açıklayalım .

Gazeteden çubuk yapımı ; öncelikle elinizdeki ürün gazete,dergi,aktüel broşür vs hepsi olabilir. hepsini uzun kısım olarak kesmek şartıyla yaklaşık 6-7 cm eninde ve uzunluğu da kağıdın cinsine bağlı olarak kesin ve çöp şiş ile en uç kısımdan başlayarak çubuğa tamamını dolayın ve en sonuna beyaz tutkal sürerek yapıştırın.

BUNA BAKTINIZ MI?  evdeki karıncalardan kurtulma yöntemleri

Gazeteden biblo ev yapımı için gerekli malzemeler ; gazete,beyaz tutkal,makas,silikon tabancası, boya ve fırça. Gazeteden dekor ev yapımı için bir çok çubuk yaptıkta sonra yapacağınız evin şekline göre ilerliyorsunuz genelde yuvarlak şekil verme ile başlanıyor.

bu videoda örmeden gazete ile yapılan ev modeli var yapımı daha basit eğer örerek yapmak istiyorsanız aşağıdaki görselleri örnek alabilirsiniz.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım başlıklı makalemizde portmanto boyama, portmanto nasıl boyamalı ve portmanto yenileme hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git