Gazeteden Afrikalı Kadın Yapımı


Gazeteden Afrikalı kadın yapımı artık  sevilen bir çalışma hem yapımı hem de sonrası gerçekten çok harika. Afrikalı kadın dışında arap bacı ya da arap kız yapımı da diye de geçebiliyor. Gazeteden yapılan bu çalışmayı bende merak ederek denedim maalesef dekor olarak kullanamadım nedeni ise ; oğlumun çalışmanın sonlarına doğru afrikalı kızı oyuncak sanıp oynaması yüzünden kıyamayıp elinden almadım gerçekten sağlamlığını da anlamış oldum bir kaç saat oynamasına rağmen hiç bir şey olmadı daha sonrasında ise nereye koysam bırakmayıp alması afrikalı kızın oyuncak olmasına neden oldu.

Gazeteden arap bacı yapmak isteyenler öncelikle ellerinde gazete olur,kağıt olur ,market broşürü olur hiç fark etmez çöp şiş ile kıvırarak şekil vermesi gerekiyor ve bu şekil verme işlemi ise elinizdeki gazete ise uzunlamasına üçe kesip (bir sayfayı) daha sonra çöp şiş ile en uç kısımdan başlayarak sonuna kadar kıvırmak gerekiyor daha sonra ise çubuğun sonunu beyaz tutkal ile yapıştırıyoruz.

Yukarıda bulunan görseller Tülay koçak hanıma aittir. Emeğine sağlık hepsi çok güzel olmuş, siz de görsellere göz atarak fikir edinebilirsiniz.

Daha sonra yapımı için yazarak değil de görsel paylaşmak istedim bunun için de aşağıdaki videodan yararlanabilirsiniz. Videoda çubuk yapımı da anlatılıyor.

İlk olarak üç ya da dört çubuktan yuvarlak bir şekil oluşturuyoruz daha sonra şeklin ortasına bir çubuk yerleştirip içerisinde çöp şiş sokuyoruz ki temek yani gövde sağlam olsun .

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git