Gaz Lambası Yapımı (Ampul ile)


Her şeyin geri dönüşümü olabilir ampul geri dönüşümü olamaz diye atardım şimdi ise deneyebileceğim bir geri dönüşüm fikri buldum. Elektrik kesintisi olduğunda genellikle fenerlerin bile elektrik ile çalıştığını düşününce bu fikir çok hoşuma gitti. Önceden elektrik yoktu ve gaz lambaları vardı şimdi elektrik var fakat elektrik kesintisi olduğu zamanlarda fenerlerin pili ya da şarjı bitene kadar aydınlanabiliyoruz. Oysa ki gaz lambası olsa hem hoş bir görüntü olur hem de mum aramakla uğraşmayız.

Ampulden gaz lambası yapımı için gerekli malzemeler ; eski iki ampul,gaz yağı,gaz fitili üzerine yapıştıracağınız nesne bir tahta parçası olabilir ve hemen yapıştıran bir yapıştırıcı. İlk olarak ampulun duy kısımlarını pense yardımı ile çıkarın ve duy içinde kalan kısmı kırın fakat ellerinize çok dikkat etmelisiniz. Fitili içine geçirmek için bir delik açmalısınız daha sonra lamba içerisine gaz koyuyoruz ve fitili yerleştiriyoruz ve duy ile lambayı yapıştırmalısınız. Son olarak tahta parçasına yapıştırıcı döküp lambaları yapıştırdıktan sonra işleminiz bitmiş oluyor.

Aşağıdaki görsellerde görüldüğü üzere dekoratif bir hava katıyor bulunduğu ortama ve illa ki elektrik kesintisine gerek yok akşam romantik bir ortam da yapabilirsiniz.

Etiketler:

Gaz Lambası Yapımı (Ampul ile) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Zeytinyağlı ezme dedi ki:

    Çok Harika gözüküyor teşekkür ederiz

Sayfa başına git