Fon Perdenin Rengini Değiştirme Yöntemleri


Fon Perdenin Rengini Değiştirme Yöntemleri

Evlenirken ya da yeni ev aldığımızda her şeyin uyumlu olmasını isteriz bu yüzden halıları perdelere ya da koltuklara uydururuz vs vs … Fakat zaman geçtikçe eşyalar eskir ve yavaş yavaş değiştirmek ve tabii ki başka renk olsun isteriz bu yüzden de uyumsuzluklar başlar ve ne yapsak diye düşünülür. Cevap basit boyamak tabii ki.

Fon perde için kumaş boyası gerekli fakat çok koyu bir rengin çok açık olmasını beklemeyiniz. Örneğin ; krem rengi pudra ya dönebilir ama kahverengi pudra olmaz.

Marka olarak victoria tercih ederim aktarlarda bile bulunuyor. Boyanızı renk sabitleyici ile almalısınız yoksa renk tutmaz.  Perdeniz tek renk olmalı işlem için ve eldiven kullanmalısınız. Makinenizin deterjan özü boyanmasın diye boyayı bi yede hazırlayıp bir kapak içerisinde perdenin yanına koyarak işlem yapabilirsiniz.

Yüksek sıcaklıkta yapılan boyama işlemi her zaman daha çok tutar. Soru ve görüşleriniz için bize yazayı unutmayınız. Dilerseniz kumaş boyasını sıcak su ile iyice karıştırın ve önerilere göre karışıma tuz atılınca daha iyi tutuyormuş.

İşlem bittikten sonra bol tuzlu ve sirkeli suda perdenizi bekletirseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Kolay elsin.

Etiketler:

Fon Perdenin Rengini Değiştirme Yöntemleri Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Gonul dedi ki:

  Merhaba kirmizi fon perdem var hardal sarisi yapmak istyrum olmasi mumkunmu

 2. Sibel dedi ki:

  Merhaba siyah fon perdem var gri istiyorum olur mu acaba

  1. paspas dedi ki:

   Bizce olur.

 3. ozge dedi ki:

  merhaba bende fon perdelerimi siyaha boyamak istiyorum fakat 80 90 derecede yıkanması gerektiği yazıyor ama ozaman fon perde çekmez mi?

  1. paspas dedi ki:

   Çekme ihtimali var tabi ki

Sayfa başına git