Fiskosa Dekupaj uygulaması


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Fiskosları artık evlerde göremez oldum nedeni ise evlerin kentsel dönüşüm ile küçülmesi ve bu yüzden temel ihtiyacımız olan eşyalara daha çok yer vermeye çalışıyoruz ya da ferforje eşyalarla yerlerini değiştiriyoruz. Aslında boyanıp süslenen fiskosa elbet bir köşede yer bulabilirsiniz. Sizde benim gibi düşünüyorsanız fiskosunuza boyama,stencil ya da dekupaj gibi bir işlem düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyarak tamamlayabilirsiniz.

Fiskosa dekupaj nasıl yapılır

Fiskosa dekupaj yapmadan önce boyama işlemlerini tamamlamış olmalısınız. Boyama işleminiz bittikten sonra dilerseniz dekupaj dilerseniz de stencil işlemi yapabilirsiniz. Stencil işlemini yapmayı düşünüyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Dekupaj işlemi için gerekli malzemler ; dekupaj kağıdı,dekupaj tutkalı ve vernik.

Vernik atılmayan dekupaj işlemlerini tavsiye etmiyorum. Dekupaj işlemini yapmak için öncelikle dekupaj kağıdının alt kısmına daha sonra da üst kısmına dekupaj tutkalı sürüyoruz nedeni ise vernik atarken dekupaj kağıdınızın kabarmaması için üst kısmına ne kadar tutkal sürerseniz o kadar iyi sonuç verir.

Daha sonra sehpanın üzerine yine tutkal ile yapıştırıyoruz ve en son olarak vernik atıyoruz. Vernik atılan dekupaj işlemleri için sıkıntınız olmasın suya gayet dayanıklı oluyorlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git