Fiskosa Dekupaj uygulaması

Fiskosa Dekupaj uygulaması
4 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 323 kez okundu.

Fiskosları artık evlerde göremez oldum nedeni ise evlerin kentsel dönüşüm ile küçülmesi ve bu yüzden temel ihtiyacımız olan eşyalara daha çok yer vermeye çalışıyoruz ya da ferforje eşyalarla yerlerini değiştiriyoruz. Aslında boyanıp süslenen fiskosa elbet bir köşede yer bulabilirsiniz. Sizde benim gibi düşünüyorsanız fiskosunuza boyama,stencil ya da dekupaj gibi bir işlem düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyarak tamamlayabilirsiniz.

Fiskosa dekupaj nasıl yapılır

Fiskosa dekupaj yapmadan önce boyama işlemlerini tamamlamış olmalısınız. Boyama işleminiz bittikten sonra dilerseniz dekupaj dilerseniz de stencil işlemi yapabilirsiniz. Stencil işlemini yapmayı düşünüyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Dekupaj işlemi için gerekli malzemler ; dekupaj kağıdı,dekupaj tutkalı ve vernik.

Vernik atılmayan dekupaj işlemlerini tavsiye etmiyorum. Dekupaj işlemini yapmak için öncelikle dekupaj kağıdının alt kısmına daha sonra da üst kısmına dekupaj tutkalı sürüyoruz nedeni ise vernik atarken dekupaj kağıdınızın kabarmaması için üst kısmına ne kadar tutkal sürerseniz o kadar iyi sonuç verir.

BUNA BAKTINIZ MI?  Pet Şişesinden Saksılık Yapımı

Daha sonra sehpanın üzerine yine tutkal ile yapıştırıyoruz ve en son olarak vernik atıyoruz. Vernik atılan dekupaj işlemleri için sıkıntınız olmasın suya gayet dayanıklı oluyorlar.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Çatlayan Mutfak Tezgahına Ne Yapılmalı başlıklı makalemizde çatlayan mermer tezgahı ve çatlayan mutfak tezgahı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git