Fırınların Isıdan Kararan Sarı Lekelerinin Temizlenmesi

Fırınların Isıdan Kararan Sarı Lekelerinin Temizlenmesi
12 Mart 2018 tarihinde eklendi, 117 kez okundu.

Bu yazımızda sizlere vereceğimiz püf noktası, Fırınların ısıdan dolayı oluşan sarı lekelerinin temizlenmesine yönelik olacak. Tüm bayanların tatlı belası hazırladıkları o güzel yemeklerden sonra bir süre sonra fırınlarda Temizlenmesi zor Sarı lekeler oluşuyor. Bu lekeler ısı ile fırının ana malzemesine çalışmasına engel olmayacak şekilde verdiği bu göze hoş gelmeyen zararlardan bir şekilde kurtulmak mümkün.  yazımızda fırındaki sarı lekeler nasıl çıkar? sorusuna cevap bulacaksınız.

Normal Deterjanlar ile Temizlenmiyor

Bir çok hemcinsimiz fırın üzerindeki o sarı lekeleri temizlemek için çokça uğraşmıştır. Hele ki fırın Beyaz ise bu lekeler zamanla daha çirkin gözüküyor, Sürekli onu deterjan ile temizlemek için kendinizi parçalıyorsunuzdur. Boşa uğraşmayın, Fırınlardaki sarı lekeler malesef normal deterjan ile çıkmıyor.

Aşağıda vereceğimiz 3 yöntem ile temizlemek veya kötü görüntüden kurtulmak mümkün. Gelelim yöntemleri anlatmaya.

Temizlemek için en iyi yöntem Pasta cila

Araçlardaki çizikler için kullanılan bildiğimiz pasta cila ile temizlemek mümkün,  en güzel çözüm pasta cila ( önce sıfir zımpara sünger üzerinde olan ucuz 2 yada 3 tl tabi hep ayni yöne sürülmek kaydıyla sonra pasta cila bir bez Yardımı ile sürülerek ve iyice ovularak, sarı lekeler gidene kadar uygulanabilir. Küçük bir fırın bir iki saatinizi alabilir.

Bu da ilginizi çekebilir  Kordon İp İle Süslenen Dekoratif Eşyalar

Fırın Kaplayarak Sarı lekelerden Kurtulun

Beyaz renk yapışkanlı folyo ile kaplayabilirsiniz temizliği kolay pratik bir yöntem.  Folyo uygulamasını yaparken dikkat edin boşlukları iyi ayarlayın ki sarı lekelerden kurtulayım derken boşluklardaki araları kafaya takmayalım. Son olarak, fırın  da ısıtan kaynaklanan sarı lekelerin olduğu yer veya fırını komple orjinal rengi ile boyayabilirsiniz.

son olarak meltem Hanım, videoda fırındaki sarı lekeler nasıl çıkar sorusunun cevabını vermiş.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar başlıklı makalemizde Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar ve halıdan beklemiş çay lekesi nasıl çıkar hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git