fırın nasıl temizlenir


fırın nasıl temizlenir?

fırın temizliği bir çok bayanın zorlandığı konulardan olduğunu fark ettik, aslında işin püf noktasını bildiğiniz zaman çok kolay bir iş olduğunu fark edeceksiniz. Eğer fırının Yıkama ayarı varsa yani sol tarafa çevirdiğinizde ilk olarak ayar düğmesi çevirip fırın içindeki yağları eriterek daha kolay temizlik yapılmasını sağlayan uygulamadır. Bir çok bayan fırınlarında ki bu özelliği bilmemek ile birlikte farklı temizleme yöntemleri kullanmaya çalışmaktadır. oysa Yeni çıkan bir çok fırında Kendini yıkama ayarı mevcuttur. Fırınınızda böyle bir özellik olup olmadığını öğrenmek çok kolay fırın modelini İnternet üzerinden araştırın ve yıkama özelliği olup olmadığını araştırın eğer yeteri kadar bilgi bulamazsanız genel çözüm merkezlerini arayarak bilgi alabilirsiniz, ayrıca çözüm merkezleri sizin bu özelliği nasıl kullanacağınız hakkında bilgi verecektir.

fırın içi nasıl temizlenir ?

fırında özellik olarak kendini temizleme özelliği yok ise, marka fark etmez çünkü bir çok marka bu işlemi yapıyor, sadece marka değeri yüksek olan firmalar ürünlerini biraz daha fazla fiyata satmaya çalışıyor, fırının yağlı bölgesine standart bir yağ sökücü döktükten sonra 15 dk kadar bekleyin, hafif ıslak bir bezle silin, deterjanın iyice arındığından emin olduktan sonra, kuru bez ile tekrar devam edin.

önemli uyarı! fırının içini kesinlikle tel ile ovmayın eğer leke var ise üzerini kazımayın. Bazen böyle lekeleri tam anlamıyla çıkmayabilir, fırını tel gibi kalıcı zararlar verecek ürünler ile çizilmelerine sebep olabilirsiniz. Kullandığınız deterjanı sonuna kadar temizleyin, sonuçta gıda pişirdiğiniz için sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Tuz ruhu gibi ısı havada kalabilecek deterjanlar kullanmayın.

fırın temizlemenin kolay yolu!

Size kendi evinizde de hazırlayabileceğiniz, fırın gibi gıda ürünlerinin üretildiği yerlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz güzel bir püf noktası vermek istiyoruz. Bu yöntem hem sağlıklı hemde sadece fırın değil, banyo, lavabo, mutfak tezgahı gibi bir çok yeri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Malzemeler: elma sirkesi, karbonat, limon su, fısfıs uçlu şişe

hazırlanışı: karışımı tazzik ile fışkırtacak şişenin içine koyuyoruz iyice çalkalıyoruz. 24 saat kadar bekliyoruz 24 saat sonra size harika doğal bir temizleyici oluşmuş oluyor. 500ml suya 250ml sirke, 2 limon, 1 kabartma tozu yeterli olacaktır.

ayrıca ip ucu olarak, aşırı kalıntı olan fırın içinde diş macunu ve diş fırçası ile de temizliğini yapabilirsiniz. fakat sirke ve limon karışımı olan doğal yöntem daha etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git