Fayansları Kahverengiye Boyama


Fayans boyama işlemi öncesi için benim için imkansızdı şimdi ise fayans boyama işlemi ,tuvalet boyama,çaydanlık boyama kısacası her yeri boyayabilirsiniz. Boyama yapmak için özel bir yeteneğiniz olmasına gerek yok, malzeme ve biraz da sabır ile siz de yapabilirsiniz.

Fayans Boyama İşlemi Nasıl Yapılmalı

Fayans boyama işlemi için gerekli malzemeler ; su bazlı boya,rulo,taş vernik. Malzemeler elinizde var ise işleme hemen geçebilirsiniz. Eğer boyama sonrası stencil yani şablon yapmak istiyorsanız stencil kağıdı ile boyama sonrası yapabilirsiniz.

Fayanslarınızı kahverengiye boyamak için öncelikle astar kat atmalısınız. İşleminizin iyi bir sonuç vermesi için en az üç kat boya atmanız gerekebilir. Tam kapanmazsa dört kat da boyama yapabilirsiniz. Her boyama için bir gün beklemeniz gerek . İyice kuruyan boya sonrası taş vernik ile cila işini tamamlayın ve vernik bir saatte kuruyor merak etmeyin eğer vantilatör açarsanız daha çabuk kurur. İşlem sonrası ağır kimyasallar ile en az 20 gün vedalaşın daha sonra tabi serbest tuz ruhu gibi şeyler hariç tabi.

Fayanslarınızı boyadıktan sonra stencil yapmak istiyorsanız vernik öncesi yapmalısınız. Stencil desenleri ise size kalmış. Sitemizde fayansa ve duvara yapılan stencil örnekleri bulunmaktadır.

Stencil yaparken kaymaması için kağıdı iyice tutturun. Daha net sonuç için stencil yapıştırıcısı da satılıyor. Aşağıdaki görsel de bulunan stencil uygulamasına dikkat ederseniz duvardaki uygulama taşmış çünkü başlangıçta yapışkan kullanmamış ve birinden destek almamış ama yine de sonuç güzel eski banyo ve yeni banyo çok farklı. İsteyen kadın her şeyi başarır.

Bu uygulama için banyonuzun büyüklüğüne bağlı olarak boya gerekir ortalama 100-150 tl harcayarak beş bin tl gibi bir masraftan kurtulabilirsiniz e tabi kırık dökük ve harç pisliğinden kurtulmak da cabası.

Klozet ya da banyo dolabı boyamayı düşünüyorsanız sitemizin emret arayalım butonuna dilediğinizi yazarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git