Fayansları Folyo İle Kaplama


Folyo ile kaplama işlemi bayanlar arasında çok zor olduğu düşünülen bir işlem fakat ; tam tersi uygulamaya geçtiğinizde püf noktalarını öğrenirseniz çok basit bir işlem. Folyo ile her şeyi kaplayabilirsiniz örneğin ; dolap,fayans,sehpa,masa. Yıpranan eşyalara güzel görünüm vermek için çok iyi bir yöntem maliyeti de çok ucuz.

Fayansları Folyo İle Kaplama işlemi için gerekli malzemeler; folyo ve fön makinesi. Fön makinesi bu iş için can kurtarıcı diyebilirim izlediğim bir kaç videoda sünger ile uğraşmak yerine fön makinesi ile şiş duran yerleri çok kolay şekilde düzeltebilirsiniz. Fayans ücreti büyüklüğüne göre değişiyor bir mutfak arası fayansı için 20-100 tl arası bir ücret tutabilir. Boyama derdi olmadan çünkü ; boyama işlemi için çok daha fazla uğraş ve sabır gerekiyor.

Yapışkanlı kağıt ile fayans kaplama işlemi için eğer su işlemi gören bir yer ise suya dayanıklı olanlarını tercih edin.

Dilediğiniz renk ve tarz da folyo için netten de araştırma yapabilirsiniz. Eğer şiş kalan bir yer  olursa üzerine uzaktan fön makinesi tutarken bir yandan da pot yapan yeri düzeltebilirsiniz.

Boyama işlemi gibi diğer uygulamalar için zitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Fayans kaplama işlemini yaptıysanız bizimle paylaşabilirsiniz. Aşağıda bulunan görsellerde ki işlemler acemi kişilerden tarafından yapılmıştır

 

Etiketler:

Fayansları Folyo İle Kaplama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    fayans kaplama örneği güzel olmuş

Sayfa başına git