Fayans aralarından Alt kata Su iniyor


Evinizden bir alt kata Su iniyorsa Alt komşunuz ile aranızda ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz, Bu sorunu nasıl çözülebileceği hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Zamanla eviniz de ki materyellar doğal olarak eskiyor ve Kullanımı ilk gün ki gibi olmuyor. Banyo ve mutfak fayansları da Bu zaman içinde eskiyen ürünler içinde. Bir sabah uyandınız kapıyı alt komşunuz çaldı banyosuna sizin katınız dan su geldiğini söyledi.. İşte şimdi ciddi bir sorun ile karşılaştığınız göstergesidir, hiç kimse başkasını rahatsız etmek istemez fakat Bu ciddi bir sorun, belkide binlerce lira masraf harcayarak bu sorundan kurtulabileceksiniz.

Kaçağın nereden geldiğini çok iyi tespit edin

Alt kata inen suyun neden geldiğini iyi tespit etmeniz sizin ve cebiniz için çok önemli, belki de çok cüzzi miktarda bir harcama yaparak kaçaktan kurtulabilirsiniz. ilk bakmanız gereken şey suyun Temiz sumu yoksa Atık su mu olduğunu kontrol etmeniz gerekiyor. Alt kata akan su biraz fazla ise bunu aşağı inerek bizzat kendiniz rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bu durumda dua edin su fayansların arasından sızarak  aşağıya inen bir su olsun keza en kolay tamiratı olacak olan bu kaçak!
Fayans aralarını Derz dolgu ile doldurun!
Kaçak nedeni fayans aralarındaki derz dolgunun zamanla aşınmasından kaynaklanıyor ise, ev hanımlarının bile evlerinde rahatlıkla yapabileceği, derz uygulamasını yaparak alt kata sun inmesini engelleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken açık derzi alıp mevcut fayans aralarına iyice yedirip kurumasını beklemek.

Alt kata Kaçağı Tesisat Nedenli ise

En yakın ve size en ucuz hizmet verebilecek su tesisatı ustası bularak, Kaçak tespiti yaptırın, eğer kaçak tesisatın içine sıkılacak bir kimyasal ile engellenebilecek durumda ise kırıp dökmeden kurtarırsanız ne ala.. Tesisat tamiri ile alakalı ilgili yazımız için tıklayınız

unutmayın ki  baştan sona değiştirmek size fazladan fayansları da değiştirmenize neden olacak ki bu da 3bin ila 6 bin arasında bir masrafa neden olacaktır size..

Etiketler:

Fayans aralarından Alt kata Su iniyor Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. paspas dedi ki:

  Fayans aralarından Alt kata Su iniyor ile ilgili aramalar;banyomdan alt kata su akıyor. aşağı kata su sızması, tuvaletten alt kata su sızması
  banyo alt kata su kaçırıyor, fayanslardan su sızıntısı
  banyo tavanından su damlaması, tuvalet tavanından su akıyor. su sızıntısını ne önler

 2. Tuvaletten aşağı inen su dedi ki:

  Merhaba; Kolaylıklar diliyorum iki gündür tuvaletten alt komşuya temiz su iniyor sorunu çözemedik. çok fazla para harcayacak durumumuz yok malesef..
  cidden başımıza gelen bu olaydan nasıl uygun fiyata kurtulabileceğimiz hakkında bilgi verebilirmisiniz?

  1. paspas dedi ki:

   Merhaba öncelikle geçmiş olsun.
   Tuvaletten aşağı inen suların bir çok nedeni olabilir.
   fakat özellikle temiz su olduğu için sifonnuzda arıza olabilir, sifon arızasından kaynaklı bu sorunu yaşıyorsunuzdur büyük ihtimalle, sifonunuzun iç takımını değiştirin sorun düzelecektir. su akar yolunu bulur. üst katta oluşan hata ile bile böyle bir şey başınıza gelebilir.

 3. Hazal gökdemir dedi ki:

  Bizim de daireden aynı şekilde alt kata su iniyordu, çok korktuk komple fayansları değiştireceğiz diye..

  meğer klazet içindeki bir parça bozulmuş su kaçırıyormuş usta geldi klazetin etrafını açtı.. güzelce harç març yaptı sonra iç takımı değiştirdi şimdi fıstık gibi hiç bir sıkıntı yaşamıyoruz..

 4. Ümit Edikli dedi ki:

  Fayansların arasından su sızıyor. Su kaçakları için çözüm.

  Hırdavatçıdan ahşap yapıştırıcı ağaç tutkalı alın rengi beyazdır.
  İnşaat malzemesi satanlardan Alçı alın.

  Bu iki malzemeyi doğru orantıda karıştırıp macun yapın.
  Bu macunu fayans aralarına ve duvar köşelerine eldivenle sürün. 4 gün boyunca kurumasını bekleyin. BU ÇÖZÜM kesindir.

Sayfa başına git