evdeki karıncalardan kurtulma yöntemleri

evdeki karıncalardan kurtulma yöntemleri
6 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 238 kez okundu.

iyi olan hiç kimse karıncaya  durduk yerde zarar vermek istemez fakat, bu karıncalar sizin evinizin hudutları içinde dolaşıyor ise onlardan kurtulmak istersiniz. evdeki karıncalardan kurtulma yöntemleri hakkında bilgi almak için doğru yerdesiniz. paspas.org sizler için ufak tavsiyeleri araştırdı  karıncalara zarar vermeden onlardan kurtulma yöntemlerini öğrendi şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Karıncaları sevmek için birçok neden vardır. birlikte çalışırlar, diğer canlılara zarar vermezler. Çok çalışkandırlar hatta bazı insanlar onları evcil olarak evde beslerler. Fakat mutfak gibi alanlarda gezinen karıncalar pek sevilmez. karıncalara zarar vermeden onlardan kurtulma yöntemlerine ihtiyaç her an olabilir.

Evinizdeki Karıncanın Hangi Karınca Türü olduğunu anlayın

25 tür karınca olduğu bilinmektedir, en yaygınları olan kaldırım karıncaları dır. kaldırım karıncaları evlere girmezler. Kokulu ev karıncaları en sevilmeyen karınca türüdür. Karıncalar için belli bir türün tanımlanması anahtardır. Çünkü ne yediğini ve nereden geldiğinize yardımcı olur. Marangoz karıncalar arkadaş canlısı değildir bir evi tam anlamıyla ahşap tünel açarak mahvedebilirler. özellikle ahşap evlerde marangoz karıncalardan kurtulmak çok önemlidir çünkü evlere ciddi zararlar verirler. Bu gibi karıncalar için imha edici kişilere başvurmanız gerekebilir.

Bu da ilginizi çekebilir  Penye İpten Oval Paspas Yapımı

Karıncalardan kurtulmak için Çatlak yada açıklık varsa kapatın. Özellikle kapı arası gibi küçük yerlerden geçmeyi severler. evinizde karınca istilası varsa tüm gıda kaynaklarını balkon gibi bir alanda ortaya sererek karıncalardan ayrıştırın.  Anında temizlik yapmak karıncaların istilasında önemlidir.

Karınca Yolunu karabiber ile Kesin

Karıncalar karabiber ve Tuzu sevmezler, karabiber çok küçük tanecikler halinde olduğu için karıncaların nefes almaları nı engellemektedir, Bu sebeple bulduğunuz karınca yolunu karabiber ile kapatırsanız, hiç tereddüt etmeden geri döndüklerini göreceksiniz. Karınca yollarını onlara zarar vermeden en etkili olarak karabiber ve tuz ile yollarını değiştirdiklerini göreceksiniz.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız en etkili parke temizleme başlıklı makalemizde ahşap temizleme, pake temizleme ve parke temizleme pratik bilgi hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git