Evde Silikon Kalıp Yapmak


1Kalıp yapmak hem eğlenceli hem de çok uygun fiyata mal olduğu için siz de yapmak isteyebilirsiniz.

Silikon Kalıp Yapımı için malzemeler ;

Nişasta , soğuk silikon,streç film

Bu yöntem dışında başka bir yöntem ile yapılan silikondan kalıp yapımı için aşağıya video ekledim sizler için. Hangisinin yapımı daha kolay gelirse onu deneyebilirsiniz. Nişasta ile olan kalıpta bir miktar silikon ile bir miktar nişastayı eldiven ile yoğurup kulak memesi kıvamına getirip içerisine koyacağınız bir nesne ile kalıp yapabilirsiniz.

Diğer yöntem de ise sıvı sabun ve yine silikon ile yapılıyor. Bir kap içerisine bir bardak sıvı sabun ve bolca su koyup içerisine silikon katıp bu şekilde kalıp yapıyoruz.

Kalıpları doğum günü hediyesi, nişan,söz ya da düğün hediyesi gibi özel gün hediyeleri için kullanabilirsiniz. Kokulu taş ya da sabun hediyelikleri için bu tarz kalıplar çok tutuluyor. Kokulu taş yapımı için buraya tıklayarak detaylı anlatıma bakıp kokulu taş yapımı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Fotoğraflı hediye için kokulu taşların fotoğraflıklı kalıplarından yapabilirsiniz. Daha önce kokulu taş hediyesi aldıysanız kalıbınızı yaptıktan sonra size desen için çok yardımcı olacaktır. Evde bulunan toka,küpe,kolye ucu bile kalıp şekli olabilir. Çocuğunuzun oyuncakları da olabilir tabi.

 

Etiketler:

Evde Silikon Kalıp Yapmak Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Engelsiz0rumcek dedi ki:

    Evde tadilat var gece almadığım alkolün kafasını evdeki silikon kokusu yüzünden şimdi yaşıyorum 🤪

Sayfa başına git