Evde Oyuncak Yapımı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Oyuncak almayı çocuklar da biz de çok seviyoruz fakat ; bir kaç dakika oynayıp kenara bırakıyorlar nedeni ise ne işe yaradığını ve ne özellikte olduğunu kavrayıp her yanını kurcaladıktan sonra sıkılmaları. Biz ise sürekli oynamalarını bekleyerek hata yapıyoruz bu yüzden evde oyuncak yapabilir miyim , ilgisini nasıl çekebilirim , nasıl eğitici olur gibi araştırmalar yapıp bir yandan da eğlenmesini istediğim için bu konuda bir kaç gün uğraştım. Anladım ki bir kaç karton parçası bile çocuğun ilgisini çekmeye yetebilir.

Evde Oyuncak Yapımı Kolay

Bir kaç karton ile çocuğunuza bir cadde inşa edebilirsiniz. İçerisinde ona ait hastane,petrol ofisi her şey olabilir. Onunla beraber bu alanı inşa ederken hem ona vakit ayırmış olursunuz hem de bir kaç karton ile onun hayal gücü gelişirken plastik oyuncaklara da para vermemiş olursunuz. Görselde bulunan oyuncak kartondan yapılmıştır. Yazılar çıktı olarak alınmış siz oğlunuza yazdırabilirsiniz. Dilerseniz ona garaj alanı ya da otopark da yapabilirsiniz. Yaşına bağlı olarak mesela 3-4 yaşlarında ise belediyeden vs dan anlamayacağı için ona park alanı yapmak daha akıllıca olur daha büyük ise de ona ait bir cadde gayet güzel olur.

Evde Kartondan Otopark Yapımı

Kartondan otopark yapımı için kalın mukavva seçmelisiniz eğer yoksa kartonla da idare edebiliriz tabi. Tuvalet kağıdı ve havlu kağıdı ruloları çok işe yarıyor bu otoparkların yapımında. Dilerseniz basit olarak bir karton üzerine eğimsiz düz bir otopark yapabilirsiniz ya da görseli daha hoş olan eğimli yani rampalı bir otopark yapmak tercihi size kalmış. Rampalı olanları çocuklar daha çok seviyor.

Aşağıda bulunan cadde Mehmet Ilçi bey tarafından yapılmış. Ellerine sağlık gerçekten güzel  bir çalışma olmuş. Evladı için çok emek vermiş onu kutluyorum.

Siz de evlatlarınız için tv izlemek yerine onunla bu tarz vakitler geçirerek beyin gelişimine destek olurken sevgi yönünden de daha çok beslemiş olursunuz. Bir aile olarak bu tarz bir aktivite yapmayı bende çok istiyorum ,oğlum şimdilik bu tarz şeyleri anlamıyor ama çok yakında anlayacaktır.

Kartondan Araba Garajı Nasıl Yapılır

Araba garajı yapmak için iki yan bir üst kısmı kapatmak için aynı boyutlarda olan kare şekiller kesiyoruz ve birleştiriyoruz. Önce bir taban hazırlıyoruz bu büyük olmalı. Ardından dilerseniz tuvalet kağıdı rulosundan rampa gibi şekiller yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git