Evde Oyun Halısı, Minderi Yapımı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Evde Oyun Halısı Yapımı

Doktorlar tarafından çok tavsiye edilen oyun minderini herkes alamadığı ya da almak istemediği için evde uygun maliyetle nasıl yapılır sizlere anlatmak istedim ve kendim de yapmış oldum 🙂 Oğluma hediye olarak geldiği için o zamanlar da kendim yapmayı düşünmüş ama ikinciye gerek görmemiştim.

Bebeğiniz üç aylık olduktan sonra hareketlenmeye başlar ve artık eline bir oyuncak bir nesne vermeden sizi rahat bırakmayabilir çünkü artık çevresinde olan biteni öğrenmek ister. Oyun minderi yani oyun halısı çocuğunuzun hareketliliğine bağlı olarak 8-10 aylık olarak kullanabileceğiniz bir üründür. Yumuşacık ve güvenlı minderi ile bebeğinizi gönül rahatlığıyla minder içine yatırabilirsiniz.

Evde Oyun Minderi Yapımı

Kızıma oyun halısı yaptım diyen bir arkadaşımdan da yardım alarak ben de deneyip birine hediye etmeye karar verdim. Yapımı çok basit ve malzemeleri şöyle,elyaf,boru köpüğü, üzerine asmak için oyuncaklar. Minder yapımı için bebeklere özel nevresim takımlarından kullanabilirsiniz. Minder yapımı için kare şeklinde nevresimi kesiyoruz dikiyoruz ve içerisine elyaf dolduruyoruz.

Bebek oyun minderi nasıl dikilir diyen arkadaşlarım olmuştu onları da aydınlatmış olalım minderi elyaf ile doldurduktan ve ağzını da diktikten sonra dilerseniz bir kat daha yumuşak kumaş ile kaplayabilirsiniz. Daha sonra da köpükleri büküp uçlara dikin ya da bağlayın ve bu işlemi yapmadan öncede köpükleri kaplamayı unutmayınız. En son olarak da oyun halısını süsleyin.

Keçeden oyun halısı nasıl yapılır diyen arkadaşlarım var fakat ben önermiyorum keçe bebeklere özel bir kumaş ya da nesne olmamalı bence kullanmayın.

Duyu halısı da diye geçtiğini duydum nedeni bebeklerin duyu organlarını harekete geçirmek için yapılan görsel,işitsel ve dokunsal oyuncakları yüzündemiş kimi yerinden hışır hışır ss çıkarken kimi ışık veriyor.

Eğer soru ya da görüşleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Oyun Halısı Yapımı Resimleri İçin Aşağıda ki Görselleri Tıklayın

 

Oyuncak satan marketlerde veya çeşitli yerlerde yüzlerce lira vererek elde edeceğiniz bebek oyun minderini kendiniz yaparak sadece 20-30 TL mal edebilir hatta elinizdeki işe yaramayan ürünleri de kullanırsanız, maliyetiniz belki de bu rakamların altını bulabilir. Tek yapmanız gereken bir iki saatinizi ayırarak bebeklerinize harika bir oyun minderi yapmak.

Bunu yapmak oldukça basit oyun minderi veya oyun halısı yapmak için bilmeniz gereken pek bir bilgi yok sadece önemli olan neyi nasıl yapacağınızı bilmek ve bu konuda bilgi sahibi olduktan sonra malzemeleri almak olacaktır. Bu alım işleminden sonra yapmanız gerekenleri yukarı da belirttiğimiz gibi yaparak oyun halısı yapabilir ve bebeğinizin rahat bir şekilde oyun oynamasını sağlayabilirsiniz.

Güncelleme: 01.02.2019

Etiketler:

Evde Oyun Halısı, Minderi Yapımı Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Paylaşım yaptığınız için teşekkürler, bizde geçen sene çocuğumuz 2 yaşına geldiğinde oyun parkı almak istedik, fiyatları 100Tl ile 200Tl arasındaydı civile gittik birtanesini inceledik gerçekten çok kaliteli olmamak ile beraber yapımı çok zor gibi durmuyordu bir pazar günü kafamızdan bunu yapabileceğimizi düşündük.. eşim nalbura gitti boruları sarmak için izalazyon borusu aldı… o sıra bime kumaş oyuncaklar gelmişti.. bakkaldan karton aldık büyük olanlarından laminant parke satan yerden de parkelerin altına koyulan iyi şiltelerden aldık.. daha sonra eşim tekrar nalbura gidip 2cm strafor aldı… katlanıp kolay kullanılabilmesi için bayağı uraştık ikitane yarım ay şeklinde starforu kesti karton kutuyu ve şilteyi üzerine serdi onlarıda ortadan ikiye böldü bende evde kullanmadığımız koltuk kılıflarını aldım harika bir geri dönüşüm yaptık..

  evimizde oyun halısı yaptık…

  gayette kullanışlıydı ve böyle bir şeyi kendimiz yaptığımız için internette 200Tl satılanlardan daha değerliydi.. Toplasanız 20-25Tl para harcamışızdır harcamamışızdır.. Çatıya kaldırmamış olsak resminide atardim.. size tavsiyem bu tarz oyuncakları kendiniz evinizde yapın..

  1. paspas dedi ki:

   sizi tebrik ederiz, evinizde yaptığınız eşyaların kıymeti gerçekten satın alınan ürünlerden daha fazla oluyor.

 2. Bebek oyun minderi dedi ki:

  bebeğimize oyun minderi yapmak istiyoruz fakat başarılı olur mu bilemiyorum hayırlısı artık.. boruları nereden aldık demiştiniz.

 3. Prince dedi ki:

  fazla para vereceğimize kendimiz yaparız hemde uğraşımız olur.. kışın çocukları yerlerde gezdierceğimize.. böyle yapmak çok hoş oluyor.

 4. jjkookth dedi ki:

  evde bir sürü oyun hamuru buldum gözlerimden kalpler fışkırıyor

Sayfa başına git