Evde Çeyiz Sepeti Yapımı


Evde Çeyiz Sepeti Yapımı

Çeyiz sepetleri nişan da olmazsa olmaz olanların en başında gelir ve damat ve ailesi kız evine giderken yanında götürür.  Evlenmeyi düşünen  arkadaşınız var ise ona el emeği bir çeyiz sepeti yapabilirsiniz. Çeyiz sepeti yapımı çok zor değildir fakat dışarıdan almaya kalkınca baya pahalı olduğunu göreceksiniz. Evlenmeye karar veren gençlere Allah kolaylık versin gerçekten zor bir durum ve maddi durumu iyi olmayanlar için daha da zor.  Çeyiz sepeti yapımı için gerekli malzemeler hasır sepet ya da leğen gibi bir şey de olabilir çünkü üzerini kadife ile kaplayacağınız için iç malzemesi gözükmeyecektir, silikon tabancası ve süs malzemeleri.

Gelelim çeyiz sepeti yapımına ;

Öncelikle sepeti kadife kumaş ile kaplıyoruz ve bunun için esnek kadife kumaş almalısınız silikon tabanca yardımıyla leğen ya da sepeti tamamen kaplayın kumaş ile sonrasında ise boncuk, pul ya da hazır çiçek gibi ya da dantel parçaları gibi şeylerle sepetinizi süsleyin. Aşağıda bulunan görsellerden örnek alabilirsiniz.

Dilerseniz sepetinizi tamamen tül ile kaplayabilirsiniz ve evde eski tülünüz varsa tamamen değerlendirme zamanı.

Etiketler:

Evde Çeyiz Sepeti Yapımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Zehra dedi ki:

    yazı için teşekkürler, Resimlerin üzerine tıklayıp detaylı inceleme yapmak istiyorum fakat olmuyor. İlgilenirseniz sevinirim

Sayfa başına git