Evde Beyaz Eşya Nasıl Boyanır


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Beyaz eşya boyamak artık o kadar kolay ki hanımlar evde hobi saati yapıp evdeki eşyaları yeniliyorlar. Bir ay sonra ilkbahar mevsimine gireceğiz henüz kar kış pek olmadı ama ; boyalar kokusuz olduğu için mevsim fark etmiyor istediğimiz zaman boya yapabiliriz. Su bazlı boyalar ile her nene boyanabilir.

Beyaz Eşya Boyama

Beyaz eşya boyamak bazı hanımlara zor gibi gelebilir ben o kadar çok boyanmış beyaz eşya gördüm ki bu yüzden sizlere gönül rahatlığı ile yazabiliyorum. Biraz cesaret biraz sabır ve özenle yapılmayacak iş yok. Geri dönüşüm projelerine biraz bakarak evimi öyle değiştirdim ki görenler hayran kalıyor ve bende mutlu oluyorum.

Çamaşır Makinesi Boyama

Beyaz eşya boyama konusunu biraz açarak çamaşır makinesi boyama işlemini anlatmak istiyorum dilerseniz gri dilerseniz siyah dilerseniz de daha renkli hale getirebilirsiniz. Hatta stencil yapanlar bile var. Öncelikle su bazlı boya,fırça ve vernik gerekiyor. Çamaşır makinesi boyamak için öncelikle boyanmasını istemediğiniz kısımları kağıt bant ile bantlayın ve işleme devam edin. Astar kat için boyadan bir miktar kaseye alıp 3/2 oranında sulandırıyoruz ardından bir güzel boyuyoruz. Bir gün kurumasını bekledikten sonra yine boyadan bir miktar alıp 3/ 1 oranında sulandırarak aynı işlemi gerçekleştirip yine bir gün bekliyoruz. Son olarak boyayı sulandırmadan direk boyuyoruz ve kurumasını bekledikten sonra en az iki kat vernik atıyoruz. 21 gün süre ile kullanıma dikkat edip yeni makinemiz üzerine bir keyif kahvesi içiyoruz 🙂

Aşağıda bulunan görselde ki makineler  ev hanımları tarafında boyandı. Soru ya da görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Buzdolabı boyama,folyo ile kaplamaya da bulaşık makinesi boyama gibi konular için ayrı ayrı sayfalarda detaylı olarak anlatımlar yaptım dilerseniz sitemizden ulaşabilirsiniz. Emret arayalım yazan kısma aradığınız konuyu yazmanız yeterli.

Etiketler:

Evde Beyaz Eşya Nasıl Boyanır Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. beldasaran dedi ki:

    Eve dönmeden önce bir sürü plan yapıp döndüğünde plan yaptığın tüm arkadaşlarınla muhattabı kesmek.. bunu sadece ev…

Sayfa başına git