Ev Dekorasyonunda Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Ev Dekorasyonunda Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evimde bir oda yenilerken en çok halı seçmekte zorlanıyorum içinde bir parça koltuk renginden ya da perde renginden olmalı mı gibi sorulara çok takılıyorum. Oysa ki çözüm basit örneğin koyu renk koltuk seçtiyseniz açık renk halı tam tersi açık renk koltuk seçtiyseniz koyu renk halı alırsanız işlemin yarasında başarılı olmuş olursunuz. Tamamında başarılı olmak için koltuk ya da perdeler de çok hareket varsa yani çiçek deseni gibi desenler varsa yani düzel değilse halı sade olmalı.

Halı Boyutu Nasıl Olmalı

Halı boyutu bayanların sevklerine göre değişiyor ama ben boş zemin sevmiyorum . Evimde temizlik varken halıyı sermek için çıldırıyorum diyebilirim. Bu yüzden büyük alana büyük küçük alana küçük halı tercih ediyorum. Evinizde bebek ya da çocuk olduğunda büyük halılar çok işe yarıyor. Mutfak gibi alanlar da eğer çok fazla eşyanız varsa eşyaların altına gitmeyecek şekilde ölçüp öyle halı alırsanız temizlik yaparken zorlanmazsınız.

Halı Dekorasyon Modelleri

Halı modelleri her şey değiştiği gibi onlar da değişir oldu . Üç boyutlu halılar , damaks desenleri artık her yerde tek değişmeyen el halılarının zerafeti fakat biraz pahalılar. Halıları yan seren bir kaç kişi görmüştüm ama hoşuma gittiğini söyleyemem. Koltuğunuz krem gibi bir renk ise halınızı rengarenk seçebilirsiniz. Koltuk renkli ise halı sade olabilir. Aşağıda bulunan görsellerden örnekler alabilirsiniz.

Etiketler:

Ev Dekorasyonunda Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Halime orji dedi ki:

    iç mekan tasarımında dikkat edilmesi gerekenler hakkında verdiğiniz geniş çaplı bilgiler için minnettarız, Daha fazlasını bekliyoruz, bunun için sitenizi takip ediyorum. tasarım yaparken dikkat edilmesi gerekenler maddeler halinde sıralamak gerekiyor.

Sayfa başına git