Eski Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır

Eski Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır
27 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 313 kez okundu.

Mutfak dolapları biz hanımlar için çok önemlidir nedeni ise günün neredeyse yarısını mutfakta geçiririz. Mutfağımızı dilediğimiz gibi yaptırdıysak da tamamını … 🙂 Herkes dilediği gibi bir mutfak sahibi olamayabilir önceden beğenerek alıp sonradan pişman da olabilirsiniz ve daha bir çok neden yazabilirim sizlere.  Mutfak dolabınızı yenilemek için elbette illa ki eski olması şart değil. Boyayıp mutfağınızı dilediğiniz gibi kullanmak size kalmış.

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır

Mutfak dolabı boyamak için gerekli malzemeler ; su bazlı boya,fırça,vernik,stencil isteiyorsanız stencil kağıdı eğer dekupaj düşünüyorsanız dekupaj kağıdı ve dekupaj tutkalı gerekli. Fırça yerine parmak rulo kullanırsanız işleminiz daha güzel olur.  Mutfak dolabınızı boyama başlamadan önce kapakları ve kulpları çıkartırsanız işleminiz daha kolay olur eğer çıkartamıyorsanız sadece kulpları çıkartmayı deneyin. Boya değmesini istemediğiniz alanlara kağıt bant yapıştırmayı unutmayın. İlk kat yani astar kat için boyanızdan bir miktar alıp 3/2 oranında sulandırın. Astar kat boyama işlemini bitince de bir gün kuruma süresi verin kendinize. İkinci kat için boyayı 3/1 oranında sulandırmanız yeterli. Diğer katlar için ise sulandırmaya gerek yok sadece fırçanızı ıslatmanız gerekli.

Bu da ilginizi çekebilir  Halat İpten Amerikan Servis Yapımı

Her kat için bir gün kuruması süresi mutlaka verilmelidir. Kuruma boyama işleminin bel kemiğidir iyi kurumadan tekrar üstüne kat atarsanız nesne boyayı içmediği için kolaylıkla atma yapabilir.

Eskiyen Mutfak Dolabını Yenileyin

Mutfak dolabını boyadıktan sonra vernik atmadan önce süsleme yapabilirsiniz bunun için gerekli olan dekupaj ya da stencil kağıdı ve boya. Dekupaj ya da stencil uygulaması için sitemizde bulunan detaylı anlatımlardan yardım alabilirsiniz.

Dolap boyama işleminiz bitince tezgah arası fayans kaplama ya da boyamak istiyorsanız detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Boyadığınız dolapların yanında bazen tezgah sırıtabiliyor bunu sakın dert etmeyin.

Fayans boyama işleminiz de bitince görüntülerini bizimle paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki görsellerde mutfak dolaplarını değiştirmiş hamarat hanımların çekimleri bulunuyor. Hepsinin eline koluna sağlık. Atmaya gerek yok yeter ki yenilemeyi düşünün. Mutfak dolabını değiştirmeye kalksanız çok fazla maliyet olduğunu göreceksiniz. Boyama işlemi boyayacağınız alana göre değişiyor ama çok fazla ücret tutmuyor.

Bu da ilginizi çekebilir  Çelik Kapıyı Siyaha Boyama

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Bulaşık Makinesi Bardakları Neden Çizer başlıklı makalemizde Bulaşık Makinesi Bardak Çizme, çizilmiş bardak ve puslu bardak hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Google üzerinden aşağıdaki aramalar ile gelindi:

mutfak dolapi nasil boyanir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git