Eski Kottan Yelek Yapımı

Eski Kottan Yelek Yapımı
11 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 938 kez okundu.

Kot etek ya da kot pantolonlar eskiyince kumaşlarının  sert ve sağlam olmasından kaynaklı olarak geri dönüşüm yapabilirsiniz. Geri dönüşüm düşünüyorsanız da yelek yapmanızı tavsiye edebilirim. Yaptığım araştırmalar sonucunda en çok kullanılan kot geri dönüşümü yelek oluyor. Yazın akşam rüzgarından kışın da soğuktan koruyacak olan yelek için yapımları aşağıda detaylı olarak yazılmıştır.

eski kottan yelek yapımı

Eski kottan yelek yapımı için öncelikle kot pantolon ya da eteklerinizi kenara alıp dikiş makinenizi hazırlayın , eğer dikiş bilmiyorsanız elinizle minik minik dikerek de gayet güzel yapabilirsiniz. Öncelikle yelek giyecek olan kişinin beden ölçülerini alıp daha sonra etek ya da pantolonu kesme işlemine başlayın. Pantolonun baldır kısma gelen kesiminden yeleğin ön kısımlarını çıkartın. Etek varsa elinizde eteğin kesimlerinden daha rahat yelek yapabilirsiniz. Daha sonra sırt kısmı için kesim yapın eğer yetmiyorsa birbirine patchwork gibi yapıp model verebilirsiniz. Daha sonr birleştirip birbirine parçaları dikin. Son olarak da kenar kısımlarını dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Duvar Rafı Yapmak

eski kot pantolondan neler yapılabilir

Eski kot pantolondan çanta, yelek,elbise dilediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Yeter ki düşleyin. Yukarıda belirttiğim gibi yelek en çok sevilen dönüşüm olduğu için detaylı anlatmak istedim. Çanta yapmak isterseniz de İşlem ve malzemeler olarak hiç bir fark olmadan yapmak mümkün. İğne iplik, eski kotlar yeterli.

Kot pantolondan geri dönüşümler yaptıysanız ya da yapmak istediğiniz düşünceler varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Amacımız geri dönüşüm fikirlerini çoğaltmak ve değişimin önüne geçmek değil , değişime eskiyi yenileyerek de devam edebileceğimizi göstermektir. Hobi, temizlik ve geri dönüşüm gibi konular için bizi takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ahşap Valiz Sehpa Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Geri Dönüşüm Dekorasyon Fikirleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git