Eski Ahşap Sandalye Boyama


Eski Ahşap Sandalye Boyama

Evde ahşap sandalyeleriniz var ve zamanla çizildiyse ya da rengi sarardıysa boyama yapabilirsiniz. Ahşap sandalyeleri boyamak diğer sandalyelere göre daha güzel görünüyor nedeni ise ahşabın boyanınca hoş durması.  Bazı boya markaları zımpara yapmadan boya yapabileceğinizi söylüyor ve ben de denedim su bazlı olduklarından her ortama uyum sağlayabiliyor.

Eski ahşap sandalyeyi boyamak için gerekli malzemeler ; boya,zımpara ve fırça. Eğer ahşap zarar görmediyse zımpara yapmanıza gerek yok direk boyama yapabilirsiniz. Ahşaba renk olarak direk beyaz seçmeyin diğer renklerle de deneyebilirsiniz. Ben dresuarımı yaprak yeşiline boyadım ve harika oldu siz de eşyalarınızın hepsini beyaza boyamak yerine renkli şeyler deneyebilirsiniz.

Sprey boya ile ahşap boyama işlemi yapacaksanız dikkatli olmalısınız çünkü ; sprey boya damlama yapabiliyor be  rulo ile boyamanızı tavsiye ederim.

Metal sandalye nasıl boyanır diye soran arkadaşlarım için ayrı bir sayfa açtım siteden ulaşabilirsiniz. Metal sandalyelerin pasları için kola döküp bekletin ve biraz da cifle ovun göreceksiniz ki paslar yavaş yavaş azalacak.

Sandalye boyama fiyatları için bir bilgim yok fakat ; el emeği göz nuru kendiniz boyayabilirsiniz. Boyama işlemlerini yapan her kişinin çok fazla bilgi sahibi olduğuna inanmıyorum.

Soru ve görüşleriniz için bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Eski Ahşap Sandalye Boyama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. zahide dedi ki:

    Bahçemize, hiç kullanmadığımız, kullanmak için tenezzül bile etmediğimiz bir sandalyeyi boyayıp koydum. Ninem yeni sandı .. Boya bazen en iyi geri dönüşüm ve değerlendirme aracı oluyor.

Sayfa başına git