Eski Ahşap Sandalye Boyama


Eğer sandalyeleriniz eski ise yenilemeden önce bir kez daha düşünün derim çünkü ; kendiniz boyayarak tekrar kullanılır hale getirebilirsiniz. Sandalye boyama işlemi inceliklerine dikkat etikten sonra kolay bir uygulamadır. Eğer elinizdeki ürün ahşap ise önceden zımpara yaparsanız işlem tabii ki çok daha güzel olacaktır zımpara yapmayı düşünmüyorsanız da direk boyamaya geçebilirsiniz.

Eski ahşap sandalye boyama işlemi için gerekli malzemeler ; parmak rulo ve ince fırça son olarak da ne renk istiyorsanız boya. Boyanız su bazlı olursa kış aylarında da boyayabilirsiniz çünkü ; koku yapmadığı için havalandırma yapmaya gerek kalmaz.

Eski ahşap sandalyeyi boyamak için dilerseniz zımpara yapın ya da yapmayın. İlk olarak astar kat atmak gerekiyor  astar kat için özel boyalar bulunuyor ya da kendi boyadan bir parça alıp çok az sulandırarak astar boya yapabilirsiniz. Astar katta boya kötü oldu düşünmeyin ilk kat her zaman alaca bulaca olur. Bir gün kurumasını bekledikten sonra ikinci kata geçebilirsiniz. İkinci kat için sulandırma yapmaya gerekmez.

Aynı şekilde kuruttuktan sonra üçüncü kata geçebiliriz. Eğer sandalyeyi çok açık ya da koyu renk yapacaksanız dört kat işlem yapmanız gerekebilir. İşleminiz bittikten sonra boyanız iyice kuruduktan sonra bir kaç vernik atarsanız daha sağlıklı bir iş yapmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git