En Kolay Tül Perde Boyama İşlemi

En Kolay Tül Perde Boyama İşlemi
5 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 601 kez okundu.

Tül perdeyi boyamak için artık kumaş boya ile uğraşmanıza da gerek yok. Önceden kumaş boyası ile boyanır tutması için içine başka madde atılır vs uğraşırdık ve yıkarken de inanılmaz boya akardı falan fıstık. Şimdi ise bir kere de çamaşır yıkar gibi tül perde boyama yapabilirsiniz.

Tül Boyamak

Yeni çıkan su bazlı küçük tüplerde satılan boyalar ile tül perde boyama işlemini çamaşır yıkıyormuş gibi boyayabilirsiniz. Bunun için de eğer geri dönüşüm projelerini hevesle takip edenlerdenseniz elbet elinizde bu tarz boya vardır boyayı da bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Yapmanız gereken bir şişeyi ikiye bölüp ya da bir başka plastik kaba (kullanmayacağınız) tülünüzün büyüklüğüne bağlı olarak örneğin ; kısa (peteğe kadar) ve en olarak üç metre olan bir tül için gözünüz ile iki çorba kaşığı kadar boya ve sonra bir bardak su ilave ederekbu işlemi yapabilirsiniz eğer boya koyu renk ise daha da az koyup üzerindeki suyu biraz fazla koyarak açık renge çevirmeniz de mümkün Koyu renk istiyorsanız biraz daha fazla boya koyabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir  Siyah Yemek Masasını Beyaza Boyama

Daha sonra 30 derecede makineyi çalıştırıp bekleyin ardından çıkarıp iyice kuruduktan sonra asın. Bu işlemi yapanlar yıkamada bile renk hiç atmadığını söylüyor. İşleminizi yaptıktan sonra deneyiminizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Banyo Paspaslarını Boyama başlıklı makalemizde paspas boyama ve paspas yenileme hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Google üzerinden aşağıdaki aramalar ile gelindi:

tül boyasi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git